STAR WARS BATTLEFRONT II: Yeni Unlock Sistemi ve Değişiklikler Belli Oldu

Electronic Arts (EA) firmasının çıkardığı Star Wars Battlefront II adlı oyuna gelen yeni update ile unlock sistemindeki değişiklikler belli oldu. Yeni gelen sisteme göre oynanışı etkileyen gerekli her şey, sadece oyun içi çeşitli aktiviteleri tamamlayarak elde edilebilecek. Detaylar şu şekilde:

Yeni gelen bu güncelleme ile unlock sistemi (karakter açma) büyük bir değişime uğruyor.

Yıldız kartlarını biriktirerek oynanışı etkileyen her şeyi sadece oyun oynayarak kazanmak mümkün hale geliyor. Oyun içi satın almayla elde etmek artık mümkün değil. Bilindiği gibi oyun içi satın almanın, oynanışı çok fazla etkilemesi yüzünden EA firması eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Bunun üzerine, satın almayı arka plana çekerek oynanışa önem veren bir update çıkarmaya karar verdiler. Artık, multiplayer oynanış süresince elde edilen tecrübe puanları ve yıldız kartlarını kullanmak daha yaygın bir hal alacak. Yeteri kadar tecrübe puanı toplandığı takdirde level atlama ve silahlarla karakterlere geliştirme yapma mümkün olabilecek.

Karanlık Tarafa Katıl!

Jedi olmak isteyen bir çok oyuncunun hayallerini süsleyen bu oyun aynı zamanda Darth Vader ve Stormtrooper’lar gibi Güç’ün karanlık tarafını temsil eden karakterleri de barındırıyor. Han Solo ve Chewbacca, karakter olarak var mı yok mu tam bilemiyoruz ancak kullandıkları gemi Milennium Falcon’un kullanılabilir gemilerden biri olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca X-wings de oyuncuların kullanımına açık durumda.

Para vererek level atlayan oyuncuların seviyeleri ise aynı kalacak. Bu demek oluyor ki, para vermeyen oyunculara karşı haksız üstünlük sağlamış olabilirler ancak artık para ile seviye atlamanın önüne geçilmiş olsa da bu insanların seviyesini düşürmek söz konusu olmayacak.

Oyun içinde, seviye atlamak için gerekli eşyaların çıktığı sandıklar mevcut. Bu sandıkları açmak için birtakım anahtarlara sahip olmak gerekiyor. Bu anahtarları gerçek parayla satın almak mümkünken, oyun içi birtakım şeyler yaparak elde etmek de mümkün. Sandığın içinden ne çıkacağı bilinmediği için, oyuncuların, zorlukla elde ettiği değerli oyun içi malzemeleri veya daha fenası gerçek parayı, ne çıkacağını bilmedikleri bu sandıklara yatırması birtakım kitleleri harekete geçirdi. İskandinav ülkelerinden bazıları, bu oyunu çocukları kumara yönlendirme ihtimalinden dolayı yasaklama kararı aldı.