STAR WARS BATTLEFRONT 2 Hakkında Yeni Haberler

Star Wars Battlefront 2

En karlı IP lisanslarından birini elinde bulunduran Electronic Arts, doğal olarak olabildiğince çok Star Wars oyunu çıkarmayı amaçlıyor. Yayıncı finansman şefi  Blake Jorgensen, EA’nın 2017’den itibaren sonraki 3-4 yıl boyunca her yıl yeni bir Star Wars oyunu çıkarmayı hedeflediğini onayladı. Star Wars Battlefront 2 önümüzdeki yıl için hazırlanıyor.

Başka bir deyişle 2017’de hemen başka bir Star Wars Battlefront oyunu piyasaya sürülecek. Jorgensen konu hakkında şunları söyledi:

“Önümüzdeki yıl Star Wars Battlefront, daha büyük ve daha iyi dünyalarla geri dönecek çünkü biz yeni filmler üzerinde çalışıyoruz ve bu filmler daha önce kullandığımız gibi tarihi dokuda olmayacak.”

Star Wars Battlefront 2 dışında da  Star Wars oyunları bizleri bekliyor

Tabii ki başka Star Wars oyunları da sırada bekliyor: Visceral’in katkısı ve Assassin’s Creed’in yapımcısı Jade Raymond tarafından yönetilen EA’nın Motive stüdyosunun işbirliği ile gerçekleşecek oyun, daha önce iptal edilen Star Wars 1313 projesine benzeyecek; temelde Uncharted vari sinematik TP aksiyon oyunu. Jorgensen  bu oyunun büyük ihtimalle takip eden yıl geleceğini söylüyor.

Bu arada diğer bir  Star Wars oyunu da Respawn tarafından geliştiriliyor. Respawn stüdyosu Titanfall ve sonraki Titanfall 2 oyununun da sorumluluğunu üstleniyor.

Peki sizin Star Wars oyunları ile aranız nasıl? Daha önce Battlefront oynadınız mı? Yoksa ikinci oyunla birlikte mi başlamayı düşünenlerdensiniz? Yorumlarda düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayın.