EA Kanadından Büyük Hamle: 12 Star Wars Oyunu Origin’e Eklendi

Star Wars hayranları için güzel bir gün çünkü Origin’de 12 adet Star Wars oyununu boy gösterdi. EA’nin 4 Mayıs gibi manidar bir günde platformuna eklediği bu oyunlar arasında Battlefront II de var.

Origin‘e gelen en son güncelleme ile eklenen bu oyunların yanında EA’den gelen bir açıklama da mevcut:

Galaksinin çok da uzak olmayan bir köşesinden stratejik, sinematik ve aksiyon dolu Star Wars oyunları. Sürekli büyüyen koleksiyonumuzda daha şimdiden 20+ oyun var fakat yenilerini eklemeye devam ediyoruz.

Hem Origin Access Basic hem de Origin Access Premier üyelerine sunulan bu oyunlardan ne yazık ki Xbox üzerindeki EA Access -şimdilik- faydalanamayacak.

Eklenen oyunların listesi ise şu şekilde:

 1. Jedi Knight: Jedi Academy
 2. Battlefront II (Classic, 2005)
 3. Republic Commando
 4. Rogue Squadron 3D
 5. Dark Forces
 6. Shadows of the Empire
 7. X-Wing Alliance
 8. Jedi Knight: Mysteries of the Sith
 9. Galactic Battlegrounds Saga
 10. Starfighter
 11. Episode 1 Racer
 12. Rebellion

Şirket böyle bir zamanda böyle bir hareketle platform savaşlarında geri düşmemeye çalışıyora benziyor. Aylık 3.99$ ya da 14.99$ gibi bir ücretlerle parçası olabileceğiniz platformun rakiplerinden geri kalmaya hiç de niyeti yok gibi. Şirketin bu azmini kanıtlayan bir başka haber de Respawn’dan gelen bir duyuru. Şirket yakın zamanda Star Wars Jedi: Fallen Order oyununa ait bir oynanış videosu paylaşacağını duyurdu.

Her ne kadar söz konusu tweet bizlere tarihi not etmemizi söylese de hala bir tarih verilmiş değil. Böyle bir durumda da oyuncuların aklına gelen ilk tarih 7 Haziran 2019. Şirket bu tarihte EA Play isimli bir etkinliğe imza atacak.

Sinema, dizi, oyun sever