Sonunda Hayaline Kavuşup Pokemon Ustası Olan ASH KETCHUM Üzerine

Sonunda hayaline kavuştu. Evet Pokemon serisinin ana karakteri olarak bildiğimiz Ash Ketchum, Pokemon Ustası Oldu!

Son yirmi yılda, tabi ki bizler kendi gerçek hayatlarımızla uğraşırken, zavallı Ash Ketchum on yaşında sıkışıp kaldı. Ve anime başladığında beri bir Pokemon Ustası olma gayretiyle hayatını devam ettirdi. Yeni çıkan Pokemon oyunu ile birlikte hayatımıza bazı değişiklikler girecek. En önemlisi de Ash’in hayatında çok büyük bir değişiklik olacak. Pokemon Sun and Moon animesinde Ash yirmi yılın ardından Pokemon Ustası oldu.

Ash Ketchum in Pokemon Sun and Moon

Video oyunları olsun, oyuncakları veya animeleri olsun insanların devamlı tükettiği bir markadır Pokemon. Ki Japonya’ya gittiğiniz zaman Pokemon’un insanlara ne kadar etki ettiğini fark edebilirsiniz.  

Yeni gelişmelere rağmen Ash yirmi yılın ardından hala herhangi bir bölgede en üst noktaya gelemedi. Yaşadığı yer olan Kanto’da ilk 16’da ve Kalos’ta en fazla ikinciliğe kadar yükselebilmiş durumda. Alola bölgesinde Big Kahuna olmak için tüm meydan okuyucuları da yendiğini unutmayalım. Tüm bu süreçte sadece Pikachu’ya güvenmediğini de görebiliriz. Hatta o kadar ki Pikachu kendine yeni bir kariyer seçip dedektiflik bile yaptı bir ara-Dedektif Pikachu filmini izlemenizi tavsiye ederiz. Ash ve Gladion Lycanrocs’u mücadelelerinde kullandı.

Yeni oyun Pokemon Sword and Shield Pokemon oyunlarını tamamen değiştireceğini vadediyor. Diğer Pokemon oyunları gibi bu oyun da anime için yeni bir seviye demek olacak. Ve Ash’in Alola Pokemon Ligi Şampiyonu olması Galar bölgesindeki maceralarını nasıl etkileyecek göreceğiz. Bakalım gerçekten de yapılan bu değişiklik Ash’in hayatında bazı şeyleri değiştirebilecek mi?