THANOS’un İstediği Gibi Bir Dünya Mümkün Mü?

Marvel, son dönemde yeni ve kaliteli filmler sunmaya başladı. Avengers: Infinity War ile zirve yapan filmlerde, Thanos kötü bir şöhrete sahipti. Peki ama neler oluyor? Infinity War, Thanos isimli bir kötüye sahip olduğu için, pek çok kişi bu karakteri tartışmaya başlamıştı. Peki ama gerçekten de dünya Thanos’un istediği gibi mi olacak?

Marvel Sinematik Evreni son filmiyle döneme sinemalarda gördüğümüz en iyi çizgi roman dokunuşları ile ön plana çıktı ve Thanos, güçlü olduğu kadar da sevilen bir kötü olmuştu aynı zamanda. Bunun sebebi de arkasındaki sebeplerdi. Arkasına aldığı amaç ile pek çok konuda anlam yüklemek herkese bir dert yaratıyordu.

Thanos’un filmdeki kurmaca planını gerçek hayatta da düşünen birisi var ve bu kişi Thomas Malthus olarak karşımıza çıkıyor. Potansiyel kaynak yetersizliğine duyulan ihtiyacın ve dünyanın bu konudaki yetersizliğinden bahseden Thomas Malthus, bu durumun bir kaynak sıkıntısı yaratabileceğini söylüyor.

Thanos’un düşüncesinin gerçek dünyada karşılığı olacak mı sizce? Araştırmacılara göre dünya nüfusu 2050 senesinde 10 Milyar’a yaklaşacak ve bu da peklenenden çok daha kısa sürede ihtiyaçların artacağı anlamına geliyor. Burada da devreye güç sahibi insanların girmesi bekleniyor.

Peki ama Thanos bu konuda ne kadar haklı? Sizin düşünceniz nedir? Thanos’un filmde yaptığı şey yanlıştı ama bir gün bu durumu gerçek hayatta insanlar yapmak isterse ne olur?

 

fanzade.com editörü