RAGNAROK ONLINE’a Gelen Yeni Şirin Karakterlere Göz Atın

3 Nisan 2018 tarihinde Ragnarok Online oyununa yeni karakterler katılıyor. Bu karakterlerin özelliklerini beğenip de kullanmak isteyen okuyucularımız için kılavuz niteliğinde bir yazı karşınızda.

Aslında 31 Ağustos 2002 tarihinde Güney Kore’de üretilen Ragnarok Online, yıllar içinde şekil değiştirerek Massive Multiplayer Online Role Playing Game denilen, kısaca MMORPG oyunu halini aldı. Sonrasında oyundan yola çıkarak anime dizisi de yapılmış.

Oynananabilir karakter olarak oyuna katılan drum ailesine göz atalım.

  • Kediye benzer şirin görünümlü bir yaratık.
  • Ton balığını kullanıyoruz.
  • Karides de kullanıyoruz.
  • Karides ile parti yapıyoruz.
  • Yine karides!!

 

 

 

 

 

Suşi malzemeleri olarak kullanılan ton balığı ve ebiyi oyunda, oynanabilir karakterler olarak görmek pek çoğumuzu şaşırtıyor. Karakterleri bu şekilde yeterince anlayamayacağınız için biraz daha detayına inelim.

Karides ve Ton Balığı ile Arkadaş Olup Dünyayı Kurtaralım

Tüm Japonya’daki karides severlerin affına sığınıyoruz ama oyundaki yeni karakterimiz kedi görünümlü karakterin arkadaşı. Doğrusunu söylemek gerekirse ben de hayatımda ilk kez karides severler ifadesini kullandım.

Drum ailesi, Pasta Kıtası denilen bir kıtada yaşıyor. Gelen güncelleme ile birlikte yeni harita da kullanıma açık. Hatta Drum ailesi için tutorial bölümü bile var.

En son güncellemeyi de dahil edecek olursak toplamda 13 karakter slotu mevcut artık.

Drum ailesi sade bir hayat sürmeyi sever. Çalışma hayatları Summoner üzerine kurulu. Level 1 ile level 175 arası karakter gelişiminde zorluk yaşanmasını beklemiyoruz.

Karakter gelişiminin hızlanma oranı, diğer MMORPG karakterlerinin level atlama oranları ile aynı hızda gerçekleşiyor.

”Bu karakter seçimi ekranlarında kadın oyunculara yol gösteren NPC’ler (nonplayable character) var.”

”İstediğiniz zaman eğitim alabileceğiniz ekrana gidebiliyorsunuz.”

Tutorial olması da iyi olmuş ama ben yine de karakter özelliklerinin yeteneklerini çok merak ediyorum. Bu yüzden önce bundan bahsetmek istiyorum.

 

Tutorial aşamasını geçince, BaseLVv ile JobLv gibi giderek artan bir sistemle karşılaşıyoruz. Karakterinizi iyice güçlendirip süreç içinde Miyav Ruhu denilen (nyan tama) skillini öğrenirseniz, summoner olabilirsiniz. Summoner olmak demek ihtiyacınız olduğunda birinin ruhunu yardımınıza çağırabilirsiniz.

”Skill tree üzerindeki karmaşık yerleri budamışlar. See food, plant, animal olmak üzere üç temel kategoriye indirgenmiş.”

Oyunun tanıtımında ”Ömrümüzde en azından bir kere bile olsa karides partisi vermeyi çok istiyoruz.” ifadesini kullandı yapımcılar. Çok eğlenceli anların bizi beklediğini söylememiz gerek.