NINTENDO Başkanı “Konsollara Yakın Zamanda Veda Etmeyeceğiz” Diyor

Nintendo Japonya’nın başkanı Shuntaro Furukawa‘ya göre, bulut üzerinden oynanan oyunlar özel donanım oyunlarının yerini almayacak. Başkan, en azından yakın bir zamanda böyle bir şeyin gerçekleşmeyeceğini dile getiriyor.

Bulut üzerinden oynanabilen oyunlar yani “Cloud Gaming” artık gerçek ve birçok kişi bunun oyunun geleceği olabileceğini düşünüyor. Bu umut verici hizmet belirli bir demografiye hitap edebilse de, doğal olarak halen kendi donanım ve yazılımlarına sahip olmayı tercih eden birçok oyuncu var.

Nintendo Başkanı Shuntaro Furukawa’nın Nikkei ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda; özel donanımın avantajlarının halen görülebilmekte olduğunu ve bulut oyunları birkaç yıl içinde popüler hale gelebilecek olsa da yakın zamanda böyle bir şey olmayacağını belirtti.

” Bulut oyunlarının bundan 10 yıl sonra insanların ilgisini çekmesi mümkündür, ancak bu noktada özel donanımların  ortadan kalkacağını düşünmüyorum.  

“Bununla birlikte, sadece konsollarda olabilecek oyun yöntemlerine odaklanmak anlamsız olacaktır”  

Durum şu ki, bulut oyunlarının bazıları oyuncular için çekici gelebilir, ancak konsollara talep olduğu sürece, Nintendo, Sony ve Microsoft gibi büyük isim şirketleri oyunculara  şans vermeye devam edecek. Ancak oyuncuların ilgisini çekecek teklifler de sunmalara gerekecektir.