Minecraft: Story Mode 1. Bölümü PC’ye Nasıl Ücretsiz İndirebilirsiniz?

Minecraft’ın Hikaye Modunun 1. Bölümü bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Microsoft, 2 Ağustos’taki Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi’ni kutlamak amacıyla birkaç ücretsiz ürün sunuyor. Bunların arasında PC platformu için  Minecraft: Story Mode ’un ilk bölümü de bulunuyor. Bu ve benzeri ücretsiz ürünleri 29 Temmuz’a kadar Windows Store’dan elde edebilirsiniz.

Ücretsiz Minecraft: Story Mode için tek yapmanız gereken Windows Store’dan talepte bulunmak. Ayrıca 2’den 6’ya kadar olan bölümler de %50 indirimde olacak. 2-5 arası bölümleri içeren Season Pass’i 10$’dan satın alabilirsiniz, 6-8 arası bölümleri içeren Adventure Pass ise 12.50$’dan satışta olacak.

Microsoft ücretsiz bölümle birlikte ücretsiz Minecraft haritası, 4 aylık ücretsiz Microsoft Groov, ücretsiz School of Rock film kiralaması gibi ve daha fazlasını da içeren ücretsiz hizmetler sunuyor. Bu hizmetlerin tümünü Windows Blog’da görebilirsiniz.

Minecraft: Story Mode -Bölüm 1, GameSpot’ın incelemesinden 7 puan aldı. Eleştirmen Randolph Ramsay eleştirisinde: ‘’ Çeşitli etkinliklerle dolu keyifli bir başlangıçtı ama hikaye anlatımına daha az dikkat çekilmişti. Bölümün sonuna ulaştığımda daha fazlasını istedim. Seçkin Minecraft yapımları gibi, Minecraft: Story Mode’un biraz daha uğraşılmaya ihtiyacı var.’’ demişti.