Justice League’ten Hangi Karakter Hapishaneye Girdi?

 

Eller yukarı süper kahraman, Amerikan Yurttaşlık yasasına göre tutuklusun!

Bryan Hitch’in yeni Justice League serisi, 5 yıl boyunca hikayelerde geçen korkunç ve kuşkucu süper kahramanlar ve yaratıklardan oluşan genel halkın sevdiği takımı yeniden yapılandırma yönünde ilerlerken bu iyi niyet, DC Evreni’nin her köşesine taşınmıyor.

Tipik bir örnek olarak: Günümüz Aquaman’i. Baş kahraman, Başkan’la birlikte Amerikan Donanma Gemisi’ni ziyareti sırasında, bir grup Atlantisli terörist gemidekileri öldürdüğü için, Amerika Başkanı’nın emriyle önce göz altında tutulup daha sonra da Amerika Yurttaşlık Yasası hükümlerine göre tutuklandı.

aquaman-3

Bu, süper kahraman çizgi romanlarında Başkan’ın ileriyi göremediği ya da yanlış hüküm verdiği ilk olay oldu. ( 70’lerin Captain America’sında Richard Nixon’ın gerçek bir kötü karakter olmasını ve Bill Clinton’ın Captain Amerika’nın rütbesini ve rolünü çalıp Cyborg Superman olarak belirleyerek, Superman’in ölümü ve dönüşünün ardından gerçek Man of Steel olarak tanıtmasını yok sayarsak.)

Yani bu, geleneksel tek konuluk hikayeden daha uzun olacağa benziyor. Bir süredir konular geleceğe yönelik işleniyor ve Aquaman’in yeni nişanlısı Mera‘nın onu hapishaneden kurtarmaya çalışabileceği bekleniyor. Tüm bunlar 2 hafta içinde Aquaman #4’te olabilecek gelişmeler.

Ama bunlar karakterin diğer çizgi romanlarda görünmesini etkilemeyeceğe benziyor; yakında Atlantis merkezinde geçecek bir Justice League gelecek ve Justice League #1’de de olduğu gibi okyanusun ortasında batan uygarlıkları işlemek iyi bir fikir.

Aquaman #3’ü çizgi roman satan mağazalardan ya da ComiXology’den satın alabilirsiniz.