LEFT 4 DEAD Yapımcılarından Yeni Oyun Duyurusu: BACK 4 BLOOD

Valve Corporation‘ın yayınladığı ve üçüncüsünü göremediğimiz nadide oyunlara arasındaydı Left 4 Dead.

Ne yazık ki serinin üçüncü oyunu hakkında hala ses seda yok. Fakat serinin fikir babalarından olan Turtle Rock Studios‘dan bazı haberler var. Şirket oyun camiasına Back 4 Blood ile büyük bir geri dönüş yapmaya hazırlandığını bildirdi.

Back 4 Blood

Geçtiğimiz günlerde geliştirici ekip Warner Bros ile ortak olarak geliştirecekleri başka bi oyun duyurusunu yaptılar. Ardılı gibi bu oyunun da co-op bir zombi oyunu olacağı belirtilirken üstüne basılarak belirtilen başka bir konu da oyunun kesinlikle bir Left 4 Dead 3 olmayacağı. Söz konusu oyunun PS4, Xbox One ve PC platformlarında boy göstereceği söyleniyor. Yapımcı şirket bu oyun için AAA standartlarında bir yapım olması yolunda çalışacaklarını da açıklamalarına ekledi.

Back 4 Blood bizim yeni ve orijinal serimiz. Left 4 Dead’deki gibi sayısız zombi vuracaksınız fakat Back 4 Blood kendisini eşsiz yapacak sürüsüyle yeni içeriğe sahip olacak.

Tasarım yönetmeni Chris Ashton bu açıklamanın ardından bu oyunun kendileri için ne kadar büyük bir fırsat olduğuna dair ek açıklamalar yaptı.

Bunun ne kadar inanılmaz bir fırsat olduğunu ifade etmeye kelimeler yetmez. Bu şirketin içinden çıkmış bir oyun türüne, kendimize kattığımız 10 yıllık tecrübe ile, tekrar dönüyoruz. Kafamız adeta zombi fikirleri ile dolup taşmış vaziyette. Ayrıca WBIE(Warner Bros. Interactive Entertainment) gibi işlerine kendilerini adamış ve bizi anlayabilecek kişilerle birlikte çalışıyoruz. Sahip olabileceğimiz en iyi takım arkadaşlarına sahibiz.

Hala geliştirme aşamasında olan oyun için yeni gelişmeler yakında duyurulacak gibi. Turtle Rock firmasının eşsiz özellikler ile neler kastettiği, Back 4 Blood serisinin gerçekten de Left 4 Dead 3 olmamayı başarıp başaramayacağı ise merak konusu.

Sinema, dizi, oyun sever