DISNEY Kararından Döndü: JAMES GUNN, GUARDIANS 3’ü Yönetecek!

Deadline‘ın haberine göre Disney, kaba tabirle tükürdüğünü yaladı. Marvel Stüdyoları‘nın Marvel Sinematik Evreni içinde yer alan Guardians of the Galaxy (Galaksinin Koruyucuları) film serisin başında bulunan, yönetmen James Gunn’ı yaşanan ”twitter skandalı”na rağmen serinin üçüncü filmini yönetmesi için yeniden işe aldı.

Gunn Twitter üzerinden geçmişte attığı pedofili temalı şakacı tweetler yüzünden geçtiğimiz sene yaz aylarında Marvel’ı da bünyesinde bulunduran Disney tarafından işten çıkarılmıştı. Bu olay çok konuşulmuş, kimi hayranlar Disney’i haklı görürken kimileri de Gunn’ı desteklemişti. Film serisinin oyuncuları ise yönetmenin arkasında durur şekilde tavır almışlardı.

Disney ile bu yüzden ilişiği kesilen Gunn, Warner Bros tarafından DC’nin yeni Suicide Squad filmini yönetmesi için işe alınmıştı. Gelen son haberlere göre Gunn, Suicide Squad filminin prodüksiyonunu bitirince GotG vol. 3 çekilmeye başlanacak.

Serinin oyuncularından en büyük tepkiyi Dave Bautista vermiş, Gunn’ın senaryosu kullanılmazsa filmde yer almayacağını belirtmişti. Yönetmenin rakip firmaya geçmesiyle oyuncunun da yönetmenin bu yeni filminde yer alacağı haberleri gelmiş, Marvel geçtiğimiz günlerde Gunn’ın senaryosunun kullanılacağını duyurmuştu.

Gunn konuyla ilgili şu tweet’i attı:

”Son birkaç aydır beni destekleyen her insana müthiş minnettarım. Öğrenmeye devam ediyorum ve olabileceğim en iyi insan olmak için çalışmaya devam edeceğim. Disney’in kararını derinden takdir ediyorum ve hepimizi ilgilendiren, sevgi bağlarına değinen filmler yapmaya devam etmek için çok heyecanlıyım. Sevginiz ve desteğinizle inanılmaz derecede basit olmaya devam ediyorum. Tüm kalbimle teşekkür ederim. Hepinizi seviyorum.”

Baby Driver, Shaun of the Dead, Scott Pilgrim vs. The World gibi filmlerin yönetmeni Edgar Wright, konuyla ilgili yönetmen arkadaşını tebrik ettiği bir ekran görüntüsü paylaştı:

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.