Steam Kaynar Bir Kazan: GEARBOX Olumsuz Yorumların Hedefinde

Oyun dünyası kızgın oyuncuların eylem niteliğindeki hareketleri ile çalkalanıyor. Gearbox Software firması altında çıkış yapan Borderlands ve Borderlands 2 oyunları Steam bünyesinde sayısız olumsuz eleştiriye maruz kalıyor. Oyuncuları bu derece sinirlendiren şey ise Borderlands 3’ün Steam değil de Epic Store bünyesinde çıkış yapacak olması.

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/kbspYsH9aBHQkzv5CUpQrn.jpg

Steam’deki oyuncuların binleri bulan bu olumsuz yorumları söz konusu oyunların skorlarını düşürme amacı taşırken Valve karşı önlemler aldı. Oyunlara yorum yapabilmek için gerekli şartları yenileyen Valve bu “konu dışı” yorumların oyunların skorlarını etkilememesi için filtreledi. “Yorum-yığını” olarak nitelendirilen bu yorumlar hala okunabilirken oyunun skoruna etki etmeyecekler.

An için Borderlands 2 veya Borderlands Game of the Year oyunlarının Steam sayfalarına bakılırsa  oyunların incelemelerin Çok Olumlu olduğu görülebilir. Bununla birlikte yan taraftaki yıldız simgesi ise kullanıcının hesap ayarlarına göre bu filtrelenmiş yorumların dahil edilip edilmeyeceğini gösteriyor.

GEARBOX

Tüm bu filtreleme işlemlerine rağmen söz konusu yorum yığınındaki olumsuz yorumlar hala oradalar ve oyuncu kitlesinin bu gelişme karşısında hiç de memnun olmadığını net şekilde gösteriyor. Epic Store’un oyun dünyasında izlediği saldırgan hareketlerin karşılığını nasıl alacağı ise merak konusu.

Borderlands 3 için çıkış tarihi ise 13 Eylül olarak açıklanırken PS4, Xbox One ve PC platformlarında oyuncuların beğenisine sunulacak.

Sinema, dizi, oyun sever