Yakışıklı Beyler Burada: DISNEY’den Hanımlar İçin Anime Tarzında Flört Simülatorü

Oyun sektörü, yetenekli ve ünlü manga yaratıcısının tasarımları ile buluşunca ortaya Twisted from Alice in Wonderland gibi bir yapım çıkıyor. Ya da kısaca şöyle diyelim; “Twisted-Wonderland

Disney Japonya, genellikle Disney’in Amerika’da üretiği içerikleri kendi dilleri olan Japoncaya çevirip insanlara sunmakta. Ancak, Disney Japonya’nın son projesi, özellikle Japonya için geliştirilen bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Hangi pazarı hedef aldığını anlamanız için konsept tasarımlara bakmanız yeterli.

Disney Twisted-Wonderland tam anlamıyla bir otome oyunu. Diğer bir değişle kadın oyuncular için şık ve yakışıklı erkekler ile flört edebilecekleri bir simülatör. Ancak, başlıktan da tahmin edebileceğiniz gibi, Disney Twisted Wonderland’da Disney içeriği hakim.

Akıllı telefon oyunu olan bu yapım, sizi alternatif bir dünyaya çekiyor. Bu sayede Nightraven Akademisine yolculuk yapıyorsunuz. Büyü sanatları üzerine prestijli bir akademi olan Nightraven, sadece kötü adamların ruhuna sahip ve çok yetenekli başvuru sahiplerini kabul etmektedir.

Twisted-Wonderland için açıklanan karakterler:

Nightraven okulunun müdürü

Okulun öğrenci topluluğu, her biri bir Disney içeriklerinden oyuna özel yorumlanmış isimleri olan yedi farklı yatakhaneye bölünmüştür . İlk açıklananlardan biri de “Twisted from Alice in Wonderland.” a özel olarak belirlenmiş Heartslabyul.

Bu evin sakinleri beş kişi.  Kupa Kraliçesine bağlılık yemini etmiş kişilerden kraliçenin sert emirlerini izlemekte olan yurdun lideri Riddle Rosehearts …

Ace Trappola , biraz alaycı ve zeki ve bir genç adam…

Ace Trappola ile rakip olan ciddi ve sert Deuce Spade

Twisted-Wonderland
Twisted-Wonderland

Trey Clover , koruyucu kişiliğe sahip yumuşak bir adam…

Twisted-Wonderland
Twisted-Wonderland

Ve  başkalarının ruh hallerini okumakta iyi olan  Cater Diamond

Oyunla ilgili olarak bir de klip yayınlandı. Aşağıdan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=vyAQ7iD43Vs

 

Çizimler şaşırtıcı derecede tanıdık geliyorsa bunun sebebinin Twisted-Wonderland’ın karakter tasarımcısı ve yazarı olan kişinin yani Yana Taboso’nun yeteneği sayesinde olduğunu söylemek mümkün. Çünkü kendisi Black Butler mangasının mangakası. Oyunun tasarımı da Disney Japonya ve Aniplex ortaklığı ile ortaya çıkmış

Disney Twisted-Wonderland için  henüz bir çıkış tarihi bulunmuyor.  Ancak resmi web sitesi kısa süre için diğer içerikleri de duyuracağı haberini verdi.

Oyun hakkında yeni gelişmeler oldukça duyuracağız.