Fragmanıyla, Görselleriyle RAGE 2’nin Çıkış Tarihi Karşımızda!

Rage 2 önümüzde ki yıl içerisinde çıkacağı söylendi ve bununla beraber ilk oynanış videosu yayınlandı.

Şu sıralar Beshesda yoğun bir mesai harcıyor diyebiliriz, bunun nedeni Rage 2 teaser’ının yayını ve şirket bilgisi dahilinde olmadan sızdırılan bilgiler.

Rage 2’nin resmi olarak yayınlanan ilk traileri geçtiğimiz günlerde Besthesda tarafından paylaşıldı. Fragman çok oyunla ilgili bilgi içermese de, basit bir şekilde üzerinden geçilmiş diyebiliriz. Aynı zamanda oynanış ile ilgili pek bir bilgi sahibi de yapmıyor kullanıcıları.

Bu yüzden Bethesda bu durumu düzeltmek için trailer ardından hemen bir adet oyun içi videosu paylaştı ve bu Rage 2’nin ilk gameplay videosu oldu. Gameplay videosunda ateş etme, araç kullanımı ve araçlı aksiyon, mekanikler ve karakterlerin hareketleri biraz da belirlendi diyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde Bethesda aynı zamanda oyun ile ilgili bilgiler yayınladı. Yayınlanan bilgilere göre Rage 2, açık bir dünyada, çorak bir arazide insanlıktan geriye kalanları korumak amaçlı mücadele edebilecek bir ortamda, kurguda pek çok fraksiyona yerleştirilmiş bir şekilde görünüyor.

Karakterler ise Ranger ve Walker olarak görünüyor şuan için, her ikisi de açıklandı. Bu karakterlerin katılacağı çeteler, klanlarda mevcut diyebiliriz, bunlar ise; The Authority. Bu çete aslında Walker’dan her şeyini alıp ölüme terk eden bir tarihe sahip. Aynı zamanda bu çete Nanotrite güçleri olarak adlandırılan yıkıcı bir temel cephaneliğe de sahip.

Silahlar, oyunun büyük bir bölümünü kaplamış olarak görüyoruz, çünkü silahları yükseltebiliyor ve Overdrive ile onları sınırlarının ötesine taşıyabiliyorsunuz. Araçlarda oyunun üstünde durduğu büyük bir odak noktası diyebiliriz. Sürülebilir araçların listesi, arabalar, canavar kamyonlar ve helikopterler bunlara dahil.

Rage 2

Rage 2 Bethesda için çok önemli bir konumda şu an bunun nedeni ise E3 2018’de bu oyunla yer alacak. E3 2018’de oyunun gameplayine ve daha fazlasına yer vermeyi düşünüyor.

Oyun aynı zamanda Avalanche, and id Software firması ile ortak bir yapım. 2019 yılında çıkacak olan Rage 2, PC, PS4 ve Xbox için piyasaya sürülecek.

 

 

Oyun, film ve dizi delisi. Serzeniş ve serkeş bir hayat tarzını benimsemiş şahsiyeti ne müzahir.