FINAL FANTASY 7 XBOX ONE’a Geliyor!

Birkaç gün önce Nintendo Direct sunumu sırasında, birkaç tane Final Fantasy oyununun Nintendo Switch’e çıkacağını gördük. Ancak tam olarak anlaşılmamış olan şey, bahsedilen bu oyunların çoğunun –bunların içine Final Fantasy 7 de dahil olmak üzere Xbox One’a taşınması konusuydu.

Şimdilik, Xbox One sahipleri Final Fantasy 15’in hikâyesini tekrar anlatan Final Fantasy 15: Pocket Edition’ı indirebilirler. Daha sonra 6 Kasım’da, Xbox One sahipleri World of Final Fantasy: Maxima adlı World of Final Fantasy’nin gelişmiş bir sürümünü elde edebilirler.

Final Fantasy 7’nin yanı sıra Square Enix, Final Fantasy 9, Final Fantasy 10 / 10-2 HD Remaster ve Final Fantasy 12: The Zodiac Age’i de bu platforma getiriyor. Bu,  yapımların birçoğu PlayStation olmayan bir ana konsolda ilk defa yayınlandığı için oldukça önemli bir durumdur.

final fantasy xbox one games

Bu arada, orijinal Final Fantasy 7’yi Xbox One’a getirmenin, gelecek Final Fantasy 7 Remake’in de bu platforma gelmesini sağlayan kapıyı açacağını bizlere gösteriyor olabilir. Oyunun gelişimi biraz sıkıntılıydı ve bu yüzden çoklu platform yapmak, Squere Enix’in yatırımını telafi etmesini ummanın tek yolu olabilir. Bakalım bunu tamamen zaman gösterecek!

Final Fantasy 7 artık PC, PS1 ve PS4  platformlarında mevcut ve 2019’da Switch ve Xbox One’a geliyor!