Epic’in PC’ye Özel Satışa Sunduğu Yeni Oyun; METRO EXODUS

Epic‘in Steam’e açtığı savaş devam ediyor: Epic’in satışını platformunda üstlendiği yeni PC Özel üst seviye oyun Metro Exodus oldu.

Metro Exodus’u 15 Şubat 2019’da sadece Epic Games mağazasında çıkarmak üzere yapılan anlaşma Ubisoft’un The Division 2‘ye oldukça benziyor.

Metro Exodus için bir Steam sayfası halihazırda mevcut ama The Division 2’nin Steam sayfasına olduğu gibi her an kaldırılması bekleniyor.

Epic’in yakın zamanlarda başlattığı Epic Games mağazası oyun yapımcılarına Valve’in Steam üzerinden sunduğundan daha büyük pay sunuyor. Bunun yanı sıra pek çok bedava oyun dağıtımında da bulunuyor.

Aralık ayında Epic Skybound ile yaptığı anlaşmayla Telltale’in The Walking Dead: The Final Season oyununu PC’de Epic Games mağazası üzerinden satışa sundu ama asıl büyük adım Ubisoft’un The Division 2 oyunuyla oldu ve son habere göre Metro Exodus Epic’in emeklerini daha da ileriye götürecek.

Epic yapımcılardan oyunun gelirinin %12’sini alıyor iken Steam %30’unu alıyor. Epic’in yaptığı açıklamaya göre bu tasarrufu oyunculara geçirmek için Metro Exodus Epic Games mağazası üzerinden Kuzey Amerika’da 49.99 Dolar ile Avrupa’da 59.99 Euro ile satışa sunulacak. Büyük Britanya satışında ise 49.99 Sterlin olacak.

“Metro Exodus’un dijital versiyonunun satışını üstlenecek Epic ile yaptığımız anlaşmadan memnunuz,” dedi Metro yayımcısı Deep Silver‘ın CEO’su Dr. Klemens Kundratitz.

“Epic’in karından yaptığı devrimsel kesinti oranı oyun yapımcılarının içerik üretimine daha fazla odaklanmalarını veya bu tasarrufu fiyatlarına yansıtmalarına olanak sağlıyor. Epic ile yaptığımız anlaşma sayesinde oyuncuların iyiliği için Metro’nun geleceğine ve 4A Games ile sürdürdüğümüz ortaklığa daha fazla yatırım yapabileceğiz.”

Bu arada Deep Silver, bu yılın sonlarına doğru Metro 2033 Redux ve Metro: Last Light Redux sürümlerinin de Epic Games mağazasında yer alacağını belirtti.

İstanbul doğumlu Eskişehir Anadolu Üniversitesi Almanca/İngilizce Öğretmenliği öğrencisi