Epic Store’da Bu Ay: Olumlu Yorumlara Sahip İki Oyun Ücretsiz

Dijital oyun platformları açısından yeni bir dönemin içerisindeyiz. Çok sayıda yeni platformun hayatına başladığı bu dönemde Metro Exodus’u sadece kendi platformundan çıkartan Epic Games şüphesiz adından en çok konuşturanı oldu. Bu hareketi ile tüm dikkatleri üstüne çeken Epic Store kullanıcılarının Mart ayı için ücretsiz alabilecekleri oyunlar ise belirlendi.

Bunlardan ilki Ron Gilberts yapımı bir “point-and-click” türü olan Thimbleweed Park.

Thimbleweed Park

7 Mart’a kadar oyuncuların kütüphanelerine dahil edebileceği oyun olumlu değerlendirmelere sahip. 5 oynanabilir karaktere sahip olduğumuz sürreal dünyada işler zaman geçtikçe daha da ilginçleşiyor.

İlk oyunun ardından ise yine olumlu yorumlara sahip bir başka oyun, Slime Rancher kullanıcılara ücretsiz sunulacak.

Slime Rancher

7 ila 21 Mart arası oyuncuların kütüphanelerine ücretsiz bir şekilde ekleyebileği oyun çiftçilik ve hayvancılık simülasyonu karışımı olarak tanımlanabilir. Oyun, Slime peşinde koştuğunuz ve onlarla ilgilenerek devasa çiftlikler kurmaya doğru ilerleyen bir yola sahip.

Sadece Epic Store ile kısıtlı kalmayacak bu oyunları Steam, PS4 ve Xbox One gibi platformlarda da bulmak mümkün. Ortalık şimdilik sakin olsa da platform savaşları olarak adlandırabileceğiz bu olayların ne kadar şiddetleneceği ve oyuncuların bundan nasıl etkileneceği ise merak konusu.

Sinema, dizi, oyun sever