EPIC GAMES STORE Artık İADE’ye İzin Veriyor

Epic Games iade politikasını Steam’in “herhangi bir sebepten dolayı iade” politikasına benzeyecek şekilde güncelledi. Eğer oyunu Epic Games üzerinden yani Epic Games Store ‘dan satın almışsanız, satın alma işlemi üzerinden 14 gün geçmemiş ve oyunda 2 saatten fazla oynama süreniz yok ise oyunu sorunsuz bir şekilde iade etmeniz mümkün.

Epic Games üzerinden alınmış her oyun iadeye uygundur” şeklinde yeni politikalarında belirtiliyor. “Bir oyunu iade etmeniz durumunda oyun içindeki satın aldığınız ekstralar dahil (harcanmamış veya başka bir hesaba aktarılmamış ise) size tam bir geri ödeme sağlanır”

EPIC GAMES STORE

Aynı zamanda ön sipariş şeklinde aldığımız oyunlar da çıkış süresinden önce sorgusuz bir şekilde iade edilebilecek. Oyunun çıkış tarihinden sonraki iade işlemleri için ise “14 gün/2 saat” kuralı geçerli olacak.

Ceza aldığınız oyunlar için ise hiç bir şekilde iade talep edilemeyecek. Epic Games bunu iade politikasına ihlal olarak görüyor. Ancak eğer aldığınız bir oyun bu “14 Gün” içerisinde indirime girer ise, sorgusuz bir şekilde iade etmenize ve hemen ardından daha düşük fiyatla almanıza izin verileceğini ve “İade politikasına aykırı” olarak görmediklerini açıkladılar.

Epic Games güncellenmiş iade politikasının tamamı burada.

Ali Can Türe 1995 - Sinema ve oyun meraklısı