SPIDER-MAN: FAR FROM HOME’dan Yeni Fragman: ENDGAME İzlemeyen Gelmesin!

Avengers: Endgame ile oyunun sonunu yaşadık ancak Marvel filmleri gelmeye devam ediyor. MCU’nun 4. fazını bitirecek olan Spider-Man: Far From Home‘dan resmi fragman yayınlandı. Fragmanın başında Tom Holland’ın da dediği gibi Endgame izlemediyseniz bu fragmanı izlemeyin, filmi izleyip gelin ya da izlediyseniz buyurun:

Filmin gelmesine 2 aydan az kaldı, 2 Temmuz‘da yeni Spidey filmini izleyebileceğiz. Filmin konusuna dair pek çok şeyi açıklıyor fragman: İlk olarak kısaca, Endgame’in sonundaki Tony Stark’ın ölümünün acısını yaşadığını görüyoruz Peter’ın ve ardından MCU’da çoklu evrenlere giriş yapıyoruz arkadaşlar. Çizgi romanlardan usta bir illüzyonist olarak bildiğimiz Mysterio anlaşılan filmde farklı boyuttan gelen bir kahraman olacak. Aslında bir kötü adam olan Mysterio’nun filmde nasıl işleneceğini göreceğiz. İlk fragmanda da gördüğümüz çeşitli yaratıklar meğer onun dünyasından bizim boyutumuza parmak şıklatma sonrasında gelmiş, tabii bir manipülatif olan Quentin Beck (Mysterio)’in bizimkileri kandırıyor olma ihtimali de var.

Peter bu yaratıklarla SHIELD adına uğraşmak istemiyor ve çeşitli bahaneler ileri sürüyor: Kendisinin mahallemizin arkadaş canlısı Örümcek Adam’ı olduğunu söylüyor, Nick Fury ise Spidey’nin uzaya dahi gittiğini vurguluyor. Thor, Captain Marvel gibi kahramanların bu işlerle ilgilenmesi gerektiğini söyleyen Peter, buradan da istediği geri dönüşü alamıyor.

En son Infinity War’un ek sahnesinde toz olurken gördüğümüz Maria Hill karakteri de bu filmde Nick Fury’nin yancısı ve deneyimli bir SHIELD ajanı olarak geri dönüyor. Spider-Man ve Mysterio’nun solo atacağı sahneler de baya güzel olacak gibi duruyor. Öte yandan May Teyze’den sonra MJ de Peter’ın Spidey olduğunu çözmüş gözüküyor. Ağ kafanın düşmanlarından Molten Man de bu fragmanda daha net karşımıza çıkıyor.

Evet, MCU’nun Endgame sonrası ilk ve genelde 23. filmi olacak Evden Uzakta’dan sizin beklentileriniz neler? Fragman sizi de gaza getirdi mi? Hellboy’dan sonra Tower Bridge’in bir kez daha yıkılışını görecek olmak sizi heyecanlandırdı mı? Sizce Peter’ın taktığı gözlük, Infinity War’un başında Tony’nin taktığı ile aynı mı?Fragmana ve filme dair görüşlerinizi yorumlarda bize iletip yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.