E3 2018 “SQUARE ENIX” Nasıl Geçti? İşte Tüm Oyunlar ve Videoları

Bethesda’nın eğlenceli(!) sunumundan sonra sıra Square Enix konferansında. Square Enix bu sene E3 fuarın da stand açmadan sadece sunumuyla bulunuyor.

Shadow of The Tomb Raider

Gezginimiz Lara Croft bu sefer bir Maya apokalipsi ile burun buruna. Zeki gezginimiz ormanın ortasında hayatta kalmaya da çalışacak. Oynanış videosunda gösterdikleri ve söyledikelrine göre bu sefer gerçekten bir Tomb Raider oyunu ile karşı karşıyaymışız. Oyun şuan Xbox One, PlayStation 4 ve Steam de ön satışta. 14 Eylül 2018’de oynanabilir durumda olacak.


Final Fantasy XIV Online: Stormblood

Final Fantasy XIV Online için yeni bir DLC. Batıya doğru yolculuk yapacağınız bu DLC’de yeni yerler, yeni meslekler ve daha bir çok şey keşfedebileceğiz. DLC şuan satışa sunuldu.

Ayrıca Final Fantasy XIV Online sınırlı bir süre için ücretsiz oynanabilir durumda.


Final Fantasy XIV Online X Monster Hunter World

https://www.youtube.com/watch?v=qGWLdrOEsg8

Ortak bir etkinlik gerçekleştirilecek gibi duruyor. Bu konu hakkında sadece kısa bir video yayınladılar.


Captain Spirit

Xbox konferansında ilk kez gördüğümüz ve Life is Strange evrenindeki küçük bir çocuğun tatlı maceralarını bize anlatacak oyun 26 Haziran 2018’de ücretsiz olarak oynanabilecek. Oyunun yaratıcıları Captain Spirit’in Life is Stange’in devamı olmadığını ve Life is Strange evrenini genişletmeyi amaçladığını vurguladılar.


Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age

Square Enix’in bitiremediği serilerinden olan Dragon Quest’i 11. oyunu ile karşınızda. Oyun şu an ön satışta. 4 Eylül 2018’de PlayStation 4 ve Steam için satışa sunulacak.

Ayrıca serinin 11. oyunu olması şerefine Eylül 2018’de tekrar Final Fantasy Brave Exvius X Dragon Quest işbirliği göreceğimizi açıkladılar.


Babylon’s Fall

https://www.youtube.com/watch?v=zJZdZteJESA

Hakkında pek fazla şey bilmesek de geliştircisi Platinium Games. Platinium Games Bayonetta serisini ve Nier: Automata‘yı geliştirdiğini bilmeniz sizi güzle bir beklentiye sokacaktır. Oyun 2019 yılında PlayStation ve Steam için oynanabilir olacak.


Nier: Automata Become As Gods Edition

Sadece Playstation ve Steam platformunda olan başarılı oyun Nier: Automata sonunda Xbox One’a geliyor. Bütün DLC’leri ile birlikte 26 Haziran 2018’de XBOX Store’da.


Octopath Traveler

https://www.youtube.com/watch?v=aj78BUAtLdc

Nintendo Switch için çıkan bir RPG oyunu. 13 Temmuz 2018’de satışa çıkacak.


Just Cause 4

Rico Rodriguez’in geri döndüğü Just Cause 4’de geliştiricilerin söyledikelrine bakılırsa önceki oyunlara göre çok daha fazla çeşitliliğe sahip olacakmış. Fragmanlarda da gördüğümüz gibi çeşitli abartılı hava olaylarıyla karşı karşıya kalacağız. Jetskisinden Mikro Jetine kadar birçok araç bizi oyunda bekliyormuş. Kancamızı özelleştirerek yeni geliştirmeler de yapılabilmekteymiş. Yeni Just Cause oyunu yeni bir oyun motoru kullanılarak yapılmış. Bu sayede daha geliştirilmiş bir fizik, daha geliştirilmiş bir açık dünya bizi bekliyor. Just Cause 4, 4 Aralık 2018’de Xbox One, PlayStation 4 ve Steam’e fırtına getirecek!


The Quiet Man

https://www.youtube.com/watch?v=5UotqQexmvQ

En gürültülü ses, sessizliğin sesidir!

Oyun hakkında sadece bu söz ve küçük bir dövüş sahnesi var. Daha fazlasını Ağustos’da açıklayacaklarmış.


Kingdom Hearts III

Disney karakterlerinin bir araya geldikleri Kingdom Hearts serisinin 3. oyunu. 29 Ocak 2019’da Xbox One ve PlayStation 4 için oynanabilir durumda olacak.


Square Enix beklentileri pek yüksek tutmamıştı. İçlerinden yeni tanıtılan tek oyun The Quiet Man’di. Sadece merak ettirdi The Quiet Man. Bethesda’dan kötü değildi en azından.