E3 2018 “SONY” Nasıl Geçti? İşte Tüm Oyunlar ve Videoları

Türkiye saati ile gecenin köründe olan ama herkesin en yüksek beklentiye sahip olduğu konferansa geldi sıra. Sony her E3’de ortalamanın üstünden bir performans gerçekleştirerek gönüllerde taht kurmayı başarmıştır. Fakat bu sene farklı bir şekilde sunum yapmaya karar verdiklerini açıkladılar. Her şeyi pat diye göstermek yerine bir serüvene çıkarcasına göstereceklerini duyurdular. Çok tatlı bir müzik eşliğinde bu müziği oyunlara da uydurarak bize güzel samimi bir serüven yaşatacaklarını iddia ettiler.

Last of Us Part II

E3 2018 Sony konferansında yine çok güzel bir oyunla karşı karşıyayız. Sunum da bize gösterdikleri klip Ally’nin dramasını çok iyi bir şekilde bize anlatıyordu. Gördüğümüz kadarıyla ilk oyuna kıyasla çok küçük mekanik değişimleri olmuş. Onun dışında pek büyük değişiklikler yapılmamış gibi gözüküyor. Last of Us Part II yine bize Ally’nin bütün dramasını, bütün vahşetini ve bütün masumluğunu çok iyi bir şekilde anlatarak bizi etkileyecek gibi gözüküyor.

Bence bu oyun gerek karakter gelişimi, gerek sertliği bakımından akıllardan çıkamayacak bir tecrübe yaşatacak bizlere.


Tetris Effect

Tetrisin bir çeşit devamı olarak çıkacağını söyledikleri oyun. 2018 sonbaharında çıkacak


Ghost of Tsushima

Gerçek Moğol istilasından esinlenerek yapılmış bir oyun. Gösterdikleri oynanış videosuna göre bu oyunu alın ve koskocaman açık dünyanın içinde at ile gezin. Grafikleri gerçekten çok güzel. Oyunun her şeyi resmen gel beni oyna diyor. Savaş sekansları size bütün duyugları bir anda yaşatabiliyor. Fazla söze gerek yok bu oyun sırf görüntüsü için oynanır.


Control

E3 2018 Sony konferansında yine çok çok iyi gözüken bir oyun ile karşı karşıyayız. Ama bize asıl sürpriz oyunun yapımcısı. Remedy Games! 2019’da oyun biz oyuncular ile buluşacak.


Resident Evil 2

Resident Evil 2 oyunun yeniden yapımı. Ve gerçekten çok iyi olmuş gibi gözüküyor. Bugün ön satışta. 25 Ocak 2019’da oynanabilir durumda.


Trover Saves The Universe

Sevilen bilim kurgu animasyon dizisi Rick And Morty’nin yaratıcılarından Justin Roiland’in Squanch Games ile ortaklaşa yaptığı ve seslendirdiği çok eğlenceli bir oyun olacak gibi duruyor. Oyun PlayStation 4 ve PS.VR için özle olarak çıkacak.


Kingdom Hearts III

Bütün konferanslar boyunca 3. defa gördüğümüz ve sonunda farklı görüntülere sahip olan oyun özellikle Jack Sparrow sahnesiyle dikkatleri üzerinde topluyor. 29 Ocak 2019’da oynanabilir durumda olacak. Ayrıca Kingdom Hearts III için özel olarak PlayStation 4 Pro özel sürümü olacak. Bu sürüm de özel bir görünüşe sahip Play Station 4 Pro’nuzun yanında önceki Kingdom Hearts oyunları verilecek.


Death Stranding

Hideo Kojima’dan çok farklı ve özellikle hikayesiyle de ilgi çekecek bir oyun. Gördüğümüz kadarıyla çok farklı bir atmosfere sahip olan bu yapımın videosu, oyun hakkında en çok meraklandıran şeylerden biri.


 

Nioh 2

https://www.youtube.com/watch?v=t72e8pN7u4o

E3 2018 Sony konferansından bir başka yapım.Zorluğuyla öne çıkan Nioh serisinin 2. oyunu.


Marvel’s Spider Man

Last of Us’dan sonra belki de gecenin en beklenen oyunuydu Spider Man. Dost canlısı örümceğimizin yeni oyunundan bir oynanış gösterdiler. Çok iyi olmasa da sonunda sevimli örümcek güzel bir oyuna kavuşabilecek. Her şeye rağmen bol aksiyonlu ve eğlenceli bir oyunun bizi beklediğine emin olabiliriz.

Sony sizi çok yormayacak bir konferans olacak demesine rağmen bütün oyunları az konuşup, çok gösterek güzel bir konferans gerçekleştirdi. Bu senenin yıldızı olma fırsatını Xbox’a kaptıracak gibi dursa da oyunlarıyla çok güzel sürprizler yaptı biz oyunculara.