SERİ Olarak Devam Eden EN İYİ KORKU OYUNLARI

Bu yazımızda sizlere seri olarak devam eden en iyi korku oyunları derlemesi yaptık. Ağırlıkla korku oyunu serileri içinde en iyilerine yer verdiğimiz listeyi aşağıda görebilirsiniz. 

Resident Evil

Efsaneleşen Resident Evil oyun serisinin 1996 yılında Playstation oyunu olarak piyasaya sürdüğü, ilk ve klasikler arasında yer alan oyunudur. Remastered olarak (eskiden üretilmiş bir oyunun özellikle görüntü kalitesi iyileştirilerek günümüz teknolojisine adapte edilmiş olan versiyonu) yeniden oyunculara sunulan Resident Evil oyunu hala korku oyunları arasında en iyiler arasında yer alıyor. Zombilerin kıyameti olarak adlandırabileceğimiz bir kaos ortamında geçen başarılı bir korku, aksiyon ve hayatta kalma oyunudur.


Resident Evil 2

Resident Evil’in büyük çıkışının ardından işini şansa bırakmayan Capcom şirketi yeni bir oyun ile Resident Evil serisini devam ettirdi ve 1998 yılında Resident Evil 2 oyununu Playstation oyun konsolu için piyasaya sürdü. Günümüzde yenilenmiş yani remastered olarak tekrardan oyuncuların beğenisine sunulan oyun hala en iyi korku oyunları arasındaki yerini koruyor.


Resident Evil 7

Resident Evil serisinin 7. oyunu olan Resident Evil 7, hikayesiyle klasik bir zombi oyunun biraz daha dışına çıkıyor. Hikâye, kahramanımız Ethan Winters’ın öldüğünü sandığı eşinden aldığı haber sonucu Dulvey adlı bir kasabaya gidişiyle başlıyor. Artık klasikleşmiş zombi oyunlarından sıkılan oyuncular için yeni bir soluk olan Resident Evil 7, ortam atmosferi ve düşmanların korkunçluğunun vahşetle birleşmesi sonucu oyun boyunca kalbinizin hızlı hızlı atmasını sağlayacak bir korku ve hayatta kalma oyunudur.


Outlast 1

Başarılı olmak adına her şeyi göze alan bir gazeteciyi kontrol ettiğimiz oyun, araştırma için Monte Masif adlı bir akıl hastanesine girmemizle başlıyor. Vahşi deneylerin ve paranormal olayların olduğu bu akıl hastanesinde gerek karşılaştığımız düşmanlar gerekse ortamın atmosferi, bizim hem korkmamız hem de gerilmemiz için yeterince iyi kurgulanmış ve tasarlanmış. Oyunun her anında korku ve gerilimi buram buram hissediyorsunuz.


Outlast 2

Outlast oyununun getirdiği büyük başarıdan sonra devamı olarak yapılan Outlast 2 beklentileri boşa çıkarmadı. Hikâye olarak Outlast’tan farklı olan Outlast 2 oyunu bir kameramanın eşiyle birlikte ormanın içindeki bir köyde gerçekleşen cinayetleri araştırmaya gidiyorsunuz ve burada hayatta kalıp bir çıkış aramaya başlıyorsunuz. Outlast yeterince korkunç değilmiş gibi çok daha korkunç bir oyunu oyun severlerin huzuruna sunan Red Barrels, korku oyunu kategorisinde çok başarılı bir yapıma daha imza atmış.


The Evil Within

Oyun başlar başlamaz gerilmeye başladığınızı hissediyorsunuz… Bir akıl hastanesinde başlayan ve gözlerimizi bu akıl hastanesinin içindeki bir mezbahada ayaklarımızdan tavana asılmış bir vaziyette açtığımız The Evil Within, gerek atmosferin getirdiği gerginlik gerekse düşmanların korkunçluğu ve vahşeti ile oyun süresince sizi tedirgin eden, heyecanlandıran ve korkutan her türlü unsuru barındırıyor. Korku ve gerilim unsurlarının çok güzel harmanlanmasıyla ortaya çıkan başarılı bir bir korku, gizlilik ve hayatta kalma oyunudur.


The Evil Within 2

İlk oyundaki karakterimiz Sebastian, üç yıl sonra tekrardan Mobius ile baş etmek zorunda kalıyor ve böylece hikayemiz başlıyor. İlk oyuna göre genel anlamda bayağı değişmiş olan The Evil Within 2 oyunu maalesef ilk oyun kadar korkunç değil, fakat yine de güzel bir açık dünya korku oyunu olmuş. Eğer ilk oyun gibi bir korku oyunu arıyorsanız The Evil Within 2 oyununu başarısız bulabilirsiniz ama The Evil Within 2 oyunu hem korku hem de açık dünya oyunu olarak pek benzerine rastlanır bir oyun değil ve bu aşamada oynanması gereken bir korku oyunu olarak oyunculara göz kırpıyor.


Silent Hill 2

Zamanının efsane korku oyunlarından biri olan Silent Hill 2 oyununda oldukça ürkütücü atmosfere sahip olan alanlarda bulunarak, sizi öldürmek isteyen ürkütücü varlıklara karşı kendinizi korumaya çalışmaktasınız. Oyun piyasaya ilk çıktığında Resident Evil kopyası sanılsa da Konami, Resident Evil’ı taklit etmek bir yana dursun RE’den çok daha farklı bir korku oyunu yaratmıştı. Sizi ürkütücü ve bir o kadar da ilginç bir maceraya sürükleyecek olan Silent Hill 2 oyununda hayatta kalmak ve olayları çözmek için mücadele edecek ve korku dolu dakikalar geçireceksiniz.