“DARKSIDERS 3 Ne Zaman Çıkacak” Sorusunun Cevabı Microsoft’dan Geldi

“Darksiders 3 ne zaman geliyor?” İlk iki oyunu oynamış ve merakla üçüncüsünü bekleyenler için cevap Microsoft’dan geldi. Microsoft Store, Darksiders 3‘ün oyunseverlerle buluşacağı tarihi açıkladı. Verilen bilgiye göre oyun, 27 Kasım 2018’de bizlerle olacak.  THQ Nordic tarafından dağıtılacak oyun için yetkililer tarafından açık bir tarih verilmemiş olsa da Microsoft’un bu bilgiyi sundu.

DARKSIDERS 3 Ne Zaman

Darksiders serisinin ikinci oyununda  Death ile macera dolu bir yolda bulmuştuk. Üçüncü oyunda ise ana karakterimiz, Fury olacak.  7 Ölümcü Günah’ın sonunu getirebilmek için yola düşen Fury, ilk ve ikinci oyundaki War ve Death karakterlerinin aksine kaslı birer erkek değil. Kendisi kırbaçı ve büyüsü ile savaşan bir kadın karakter. Fragmanında kendisini zincirlenmiş olan Death karakterine “hello, brother…” derken görüyoruz.

Günümüzdeki birçok oyunun aksine Horizon: Zero Dawn’daki Alay gibi kendini saldırılardan koruyabilecek bir zırha sahip olan Fury, Death gibi büyü yeteneklerine ve bir de kırbaca sahip. Dahası oyunun duyurusundan önce sızmasına neden olan Amazon sayfasına göre kızıl saçlı hanım, büyü yeteneklerini kullanarak çeşitli formlar arasında geçiş yapabilecek. Her bir form da kendine özgü yeni silahlara, hareketlere ve yeteneklere sahip olacak ki, genelde bu tür şeyler oyuncular tarafından sevilir.

Serinin ikinci oyunu ile oyuna eklenen rol yapma ögelerinin en azından karakter gelişiminde önemli bir yer tutacağını söylenebilir. War karakterinin tutsak edildiği ve Death’in kardeşinin adını temizlemek için yolculuğa çıktığı zamana geri döneceğimiz hikayede, Fury de konsey tarafından Yedi Ölümcül Günahın peşine gönderilmekte.

https://www.youtube.com/watch?v=HOo6APRaIiQ

 Oynanış videosu yayınlandığında, pek cezbedici bulunmamış olsa da, görsel güncellemeleri yapıp kasım ayına kadar sunulacağı düşünülüyor. Sizin Darksiders III için beklentileriniz neler?