DOTA 2 – The International 8 Turnuvasına Katılacak Takımlar Belli Oldu

Her yıl büyük heyecana sahne olan Dota 2’nin en büyük turnuvası; The International Dota Championship’e çok az kaldı. Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan turnuvaya elemeler sonucu katılacak tüm takımlar belli oldu.

Doğrudan Davet Edilen Takımlar

Elemeler Sonucu Başarılı Olup Katılmaya Hak Kazanan Takımlar

Turnuva Formatı

Animated GIF

Bu yaz on sekiz takım Vancouver, BC’ye giderek Şampiyonların Aegis’i için mücadele edecek. Alanda doğrudan davet edilen takımlarla birlikte, bölge elemelerinden davet kazanan takımlar bulunacak. On sekiz takımın tamamı iki rauntluk karşılıklı mücadele usulü gruplarda savaşacak ve her grubun sonuncusu elenecek. Kalan on altı takım Rogers Arena’daki Ana Etkinlikte, Çift Eleme Usulü ile yollarına devam edecek.

Şu Ana Kadar Toplanan Ödül Havuzu

The International DOTA 2

Kanada’nın Britanya Kolumbiyası eyâletinde bulunan Vancouver şehrinde düzenlenecek olan The International 8 (TI8) 20 Ağustos, Pazartesi başlayıp; 25 Ağustos, Cumartesi son bulacaktır.

via GIPHY

Eğer e-spor hakkında, Dota topluluğu ve turnuvaları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız; Valve’in yapımcılığını üstlendiği Steam’den bedava erişebildiğiniz, 2014 yapımı “Free to Play” adlı belgeseli izlemenizi tavsiye ediyorum. Günümüzde bu turnuvaların ne kadar geliştiğini görmek isterseniz de 20 Ağustos, Pazartesi günü ekranlarınızın başına geçmenizi öneririm. İyi seyirler.

-Omae wa mou shindeiru. -Nani?