ATTACK ON TITAN 2 İçin YENİ MODLAR 26 Nisan’da!

Koeitecmo tarafından 15 Mart 2018’de piyasaya sürülen Attack on Titan 2 (PC/PS4/Nintendo Switch / PS Vita) oyunu için 26 Şubat tarihinde online sürüm için kullanılabilen yeni modlar geliyor.

Mart ayında gelen güncelleme sonrası  Yakalayıp Yeme Modu ile deve dönüşüp insanları yemek mümkündü. Arkadaşlarınızla toplanıp hep beraber oynayabileceğiniz bir oyun halini aldı desek yersiz olmaz. Oyun zevkinin de bir hayli arttığını belirtmemiz gerekiyor. Ancak at üstünde seyir moduyla, insan askerler olarak devlerden kaçmaya çalıştığımız bir mod da geliyor. Bu mod sayesinde devlere yem olmaktan kaçmaya çalışmanın keyfini yaşayabileceğiz.  Altı kişiye kadar co-op oynama fırsatının olduğu bu yeni mod sayesinde, hep beraber girilen bir oturumda en fazla dev kesen kişinin kazandığı bir tür yarışma tadında bir oyun modu da bizleri bekliyor.

Bu modda orijinal hikayedeki ana karakter olan Eren de dahil olmak üzere pek çok ana karakteri oynama şansına sahip oluyoruz. Yine de sadece karakteri değiştirmek, oyuncu yeteneğini önemli ölçüde değiştiriyor sayılmaz. Yani Mikasa’yı veya Levi’ı seçmek ile yeteneksiz bir askeri seçmek arasında karakter yeteneği bağlamında biraz fark olsa da oyuncu yeteneğini kısıtlayan bir durum söz konusu değil. Bu şekilde online oyunda bir çeşit denge sağlanmaya çalışılmış.

“Preset” denilen hazır ayarlar 10 farklı şekilde karşımıza çıkıyor.  Assault tipi saldırgan oluyor. Yakınlarda düşman bulunduğu anda saldırı konumuna geçiyor. Ortak çalışmaya önem veren support tipi ise takım arkadaşlarını destekleme üzerine kurulu.

Haritayı inceleyecek olursak, 6 oyuncunun rahat rahat etrafta at koşturabileceği kadar geniş, oyunun temposunu düşürmeyecek kadar da dar bir haritadır desek yanlış olmaz. Bazı oyunlarda harita büyüklüğüne önem verilirken bazılarında oynanış (gameplay) daha çok ön plandadır. Bu oyun için gameplay kavramına fazlasıyla önem verildiğini vurgulayalım. Vuruş hissi oldukç a tatmin edici.

Bu modlar ile ister tek kişi singleplayer ister online veya coop şeklinde oyunun tadını çıkarabilirsiniz. Şimdilik Xbox harici tüm platformlarda oynanabiliyor.

Kaynak: 4Gamer