Assassin’s Creed Valhalla’nın Steam’de Yayınlanacağı Söyleniyor

Assassin’s Creed Valhalla‘nın ilk çıkışından bu yana neredeyse iki yıl geçti, ancak oyun yakın gelecekte başka bir platforma gelebilir gibi görünüyor. GamingLeaksAndRumors (subreddit) tarafından tespit edildiği üzere, Assassin’s Creed Valhalla’nın Steam versiyonu Ubisoft Connect’in veritabanına yakın zamanda eklenmiş görünüyor. Bu gerçekten bir Steam sürümünün yolda olduğu anlamına gelebilir, ancak okuyucular Ubisoft resmi bir duyuru yapana kadar buna kuşku ile yaklaşmalı.

Ubisoft, Epic Games Store ve Uplay Store lehine Steam’de oyun yayınlamaktan kaçınma eğilimindedir. Bu yılın başlarında, yayıncı birkaç eski oyunu Steam’de satıştan kaldırdığında manşetlere çıkmıştı ve bunların oynanabilir kalıp kalmayacağı konusunda kafa karışıklığı vardı. Assassin’s Creed Valhalla platforma geliyorsa, bu bir politika değişikliğinin yolda olabileceğine işaret edebilir. Bu Steam Deck sahipleri için harika bir haber olur ve el platformu Ubisoft’un Valve ile tekrar çalışmaya başlaması için gereken teşvik olabilir. Ne yazık ki, şirketten somut bir şey açıklanan kadar bunların hepsi sadece spekülasyondan ibaret.

assassin's creed valhalla

Assassin’s Creed Valhalla 2020 yılının Kasım ayında çıkış yaptı. Oyun, ana serinin en yeni girişidir ve oyuncuları Viking Eivor rolüne sokmaktadır. Oyun piyasaya çıktığında çoğunlukla sağlam eleştiriler aldı. Oyunun çıkışından bu yana Ubisoft oyun için önemli miktarda DLC yayınladı ve GamingLeaksandRumors subreddit’indeki kullanıcılar tüm bu genişletmeleri içeren potansiyel bir “eksiksiz” sürümle ilgilendiklerini ifade ettiler. Bu, oyunu henüz oynamamış olanlar için güzel bir teşvik olabilir!

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Genç Master Assassin Altair Ibn-La Ahad’ın Hikayesi

Assassin’s Creed Valhalla şimdilik PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, PC, Amazon Luna ve Google Stadia’da bulunabilir.