Ekim Ayında Karşımıza Çıkacak 5 Oyun!

Herkese iyi  günler Fanzade okuyucuları! Umarım güzel bir gün geçiriyorsunuzdur. Bildiğiniz gibi Eylül ayı çıkan oyunlar açısından tartışmalı bir ay oldu. Kimileri bu ay aradığı tadı bulamadığını söylerken kimileri ise çıkan oyunlardan tatmin olmuştu. Eylül bitip gözler Ekim’e dikilirken ise ben sizlere Ekim ayında çıkacak oyunlardan kendi seçimim olan karışık bir liste hazırlamak istedim. Eylül’de aradığını bulamayanlar belki de bu listede istediğini bulur. Lafı çok uzatmadan geçelim: işte Eylül ayında çıkacak 5 farklı oyun!

1. Far Cry 6 ( Çıkış Tarihi: 7 Ekim 2021)

Oyunlarla içli dışlı herkes en az bir kere de olsa Far Cry markasını duymuştur. Bu seri Ubisoft’un adeta mihenk taşlarından birisi. 7 Ekim’de tekrar dönüşünü yapacak seri bu sefer devrim temasıyla karşımıza çıkıyor. Tropik bir ada ülkesi olan Yara’nın diktatör yöneticisi Anton Castillo ve onun oğluna karşı bir mücadele veriyor, rejimlerini yıkmaya çalışıyoruz. Oyunumuz PC, PlayStation 5, PlayStation 4, XBox One ve XBox Series X platformlarına çıkış yapacak. Yara’nın bize getireceği hikayeyi merakla bekliyoruz.

2. Age of Empires IV (Çıkış Tarihi: 28 Ekim 2021)

Bu oyunu biliyorsunuz. Bu oyunu oynadınız. İnternet kafe dönemlerinin vazgeçilmezlerinden olan Age of Empires serisi en taze üyesiyle 28 Ekim’de aramıza dönüş yapıyor. Oyunumuz 4 farklı hikaye modu ve 35 kadar görevi ile, Karanlık Çağlar’dan Rönesans’a, 500 yıllık bir oynayışı 4K görüntü kalitesi ile tanıyacak bize.

Hep Karanlık çağlarda kalmayacağımız oyunda ek olarak oyunda oldukça fazla medeniyet seçimimiz olacak; hangileri bunlar? Çin’den Delhi Sultanlığı’na 8 farklı medeniyet emrimizde olacak.

Age of Empires klasiği olmazsa olmaz PVP ve PVE modları da tekrar bizlerle olacak.

3. Back 4 Blood (Çıkış Tarihi: 12 Ekim 2021)

Oyuncuların Left 4 Dead 3 bekleyişi 12 Ekim’de son buluyor.

Her ne kadar orijinal serinin direkt bir devam oyunu olmasa da onun orijinal yapımcılarının elinin altından çıkan Back 4 Blood yakında bizlerle olacak. Kendisi bir nevi serinin ruhani devam oyunu gibi. Söz konusu oyunda toplam 4 oyuncunun 8 farklı karakter arasından seçim yaparak mücadeleye girdiği oyunumuz bizlere geniş bir silah yelpazesi sunan oyun aynı zamanda L4D oyunlarından alışık olduğumuz PVP sistemini de tekrar getiriyor. Eskisi kadar güzel olacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Oyuna Steam üstünden ulaşmak isterseniz; https://store.steampowered.com/agecheck/app/924970/

4. Dark Pictures Anthology: House of Ashes (Çıkış Tarihi: 22 Ekim 2021)

Korku oyunu severler Dark Pictures serisine aşinadır. Tanımayanlar için ise küçük bir tanıtım yapalım. Dark Pictures serisi Until Dawn’ın yapımcıları olan Supermassive Games tarafından geliştirilen bir dizi korku oyunu serisi. Her oyun kendi içerisinde bağımsız bir hikaye ve ilerleyişe sahip. Oynanış mantıkları ise Until Dawn ile aynı. Bulunduğunuz dehşet verici durum içerisinde ilerliyor ve seçimler yapıyorsunuz. Yaptığınız seçimler ise kelebek etkisi misali toplanarak gidiyor ve oyunun sonunu oluşturuyor. Serinin en yeni oyunu House of Ashes 22 Ekim’de karşımıza çıkacak. Arap Çölü’nün getirdiği karanlık korkudan sağ çıkabilecek misiniz ? 22 Ekim’de cevabı görelim.

5. Alan Wake Remastered (Çıkış Tarihi: 5 Ekim 2021)

Ünlü aksiyon oyunu Max Payne’in yapımcılarının elinden çıkma Alan Wake bizlere çıktığı zamanda farklı bir hikaye sunmuştu. Çok satan bir yazar olan Alan, çıktığı küçük bir tatilde kaybolan karısını ararken karşılaştığı doğaüstü olayları aşmaya çalışıyordu. İşte bu sefer o deneyimi yenilenmiş ve cilalanmış versiyonu ile göreceğiz. Oyunu önceden oynamış olanlar için 4K grafik kalitesi yeniden oynamaya sebep olmayabilir. Ancak henüz Alan Wake’i deneyimlememiş okurlarımız için Remastered versiyonu güzel bir başlangıç noktası olacaktır.

Sitemizde bulunan Alan Wake incelemesine bir tıklama ile ulaşmak için; https://fanzade.com/gamerhead/oyun-inceleme/alan-wake-kalite-korku-ve-el-feneri/

Listemizin sonuna geldik. Birbirinden farklı ve alakasız 5 oyunla size Ekim ayından küçük tatlar sunmak istedim. Tabii ki daha birçok farklı yapım karşımıza çıkacak bu ay içerisinde. Eylül ayında tatmin olamayan okuyucularımızın aradığını Ekim ayında bulmasını umuyoruz. Oyunlar geldikçe biz de yazılarını yazmaya devam edeceğiz. Beğeneceğiniz yazılarda görüşmek dileğiyle, iyi günler Fanzade!

Kaan Oğuzhan