The OA İkinci Sezon Haberi Geldi

Geçtiğimiz yılın sonlarında 2017 hazırlıklarına girmişken, bir anda karşımıza farklı bir yapım çıktı. The OA adı verilen dizi Netflix’de yayınlandı ve adından söz ettiren yapımlar arasına girdi. Serinin son bölümü izleyicileri muallakta bırakarak kafalarını dizinin devamının gelip gelmeyeceği konusunda soru işaretleri ile doldurdu. Ancak, artık bu sorunun cevabı geldi. Netflix, The OA ikinci sezon yeni fragman ile duyurdu.

Gizemli bir yapım olan The OA, içeriği ile izleyenleri büyülemiş gibi görünüyor. İlk sezon sona erdiğinde ne olacağını bilmediğimiz dizinin yapımcılarının ağzını bıçak açmıyordu. Praire isimli karakterin hikayesinde karşılaşılan final, kesin sonuçlara dair bir açıklama getirmediği için farklı teoriler de zihinlerde oluşmaya başladı.

The OA ikinci sezon

İlk sezonu izlememiş olanlar için dizi hakkında bir özet sunalım. Dizinin ana karakteri Prairie Johnson‘ın kayboluşunun üzerinden oldukça uzun bir zaman geçmiş olup hayatta olduğuna dair neredeyse tüm umutlar tükenmişken, bulunur.  Hem de, eski halinden fazlasıyla iyi halde. Öyle ki, kaybolmadan önce görme engelli olan Prairie, artık oldukça net bir şekilde görebilmektedir. Yedi sene sonra döndüğü kasabasında, başına gelenleri kimseye anlatmaması huzursuzluk yaratır. Kendisinin neler yaşadığına dair uydurma haberler yayılmaya başlar. Sonrasında kısa zaman içinde “yardım” istediği beş birbirinden taban tabana zıt kişiyle yolları kesişir ve ruhani bir yolculuğa çıkarlar. Bu yolculukta da bir yandan Prairie’nin üzücü hikayesini öğrenmeye başlarız.

Zal Batmanglij ve Britt Marling tarafından hazırlanan yapımdaki bu iki isim daha önce Sound of My Voice isimli bilim kurgu ve gerilim tarzındaki filmde de görev almışlardı. Orijinal bir kurgu olan yapımda hatalar olsa da, eleştirmenler oldukça beğenmişti. The OA için Netflix’in gücünü arkaya alan bu iki kişinin başarılı olmaması için bir sebep de kalmadı.

Bakalım The OA ikinci sezon ile bizi neler bekliyor olacak?