Snyder, ‘BATMAN V SUPERMAN’ Fragmandaki Spoiler Tartışmalarını Cevapladı

Batman v Superman: Dawn of Justice filminin yönetmeni Zack Snyder, film ve fragman arasındaki farklılıklardan bahsetti.

Aralık ayının başında Batman v Superman: Dawn of Justice filminin fragmanının yayınlanmasıyla fanlar, fragmanın 25 Mart’ta gösterime girecek film hakkında çok fazla spoiler içerdiği hakkında konuşmaya başladılar. Filmin yönetmeni Zack Snyder, MTV ile yaptığı son röportajda, spoilerlardan nefret ettiğini ve fragmanın film hakkında insanların sandığı kadar spoiler içermediğini söyledi.

Son yayınlanan fragmandaki en büyük anlardan biri, Superman’in klasik düşmanı ve 1993 yılında Superman’i öldüren Doomsday‘in görünmesiydi. Fragmandaki diğer görüntülere nispeten Doomsday‘in görünmesi büyük bir spoiler olarak değerlendirilebilir.

Snyder konuyla ilgili olarak röportajda bu konuya şu şekilde değindi:

“Filmi görmenin yararlı olacağını düşünüyorum. İnsanların bunun çok fazla olduğunu düşünmesini ve bilmek istememesini takdir ediyorum ama zaten çok fazla şey bilmiyorlar. Filmin büyük kısmı fragmanda yok. Ayrıca spoiler’dan nefret ediyorum. Çünkü, bir filmi izlerken, bir sonraki adımda ne olacak, kim ölecek, kim yaşayacak şeklinde an be an gelişecek bir hikaye tasarlıyorsunuz. Mümkün olduğunca çok seyircinin bu deneyimi yaşamasını istiyorsunuz. Eğer bir seyirciyseniz, konuları çözmek, soruları cevaplamak için önceden biliyor olmak iyi olabilir. Bu kişisel bir tercih. Ama söylediğim gibi, ben insanların bazı şeyleri bilmeden filmi seyretmesini istiyorum.”

Snyder ayrıca, Jesse Eisenberg‘in canlandırdığı  Lex Luthor‘ın fragmanda göründüğünden daha karmaşık bir karakter olduğunu söyledi.

Batman v Superman: Dawn of Justice 25 Mart’ta sinemalarda olacak.