Yeni Fantastik Dörtlü Filmini Sinemada Ne Zaman Göreceğiz?

Marvel, yeni bir Fantastik Dörtlü filminin geliştirilmekte olduğunu onayladı, ancak bu film ne zaman çıkacak? Disney’in Fox’u satın almasından bu yana, MCU hayranları Marvel’in ilk gözdesinin gelmesini bekliyorlardı ve SDCC 2019’da Kevin Feige onayladı; MCU 4. Faz’ın bir parçası olmasa da, bir Fantastic Four filmi geliyor.

Marvel’ın, Mister Fantastic, Invisible Woman, Human Torch ve The Thing olmak üzere Fantastic Four’un gelişiminin ilk günlerinde olmasından kaynaklanabilecek olayları nasıl ele alacağı hakkında çok az şey bilinmektedir. (Marvel, satın alma işlemi tamamlanana kadar Fox mülklerinde herhangi bir hamle yapmadı.)

Fantastik Dörtlü - Yeni filmi

Fantastic Four filminin 2023’te yayınlanacağı tahmin ediliyor. Stüdyonun üç filmin geleneksel yayınlanma modelini Şubat/Mayıs, Mayıs ve Temmuz veya Kasım ayları olarak kabul edersek, Temmuz ayında çıkması bekleniliyor. Yine o yıl, Guardians of the Galaxy vol.3 ve bir başka bilinmeyen film daha bekleniliyor.

Aslında bunun nedeni oldukça basit. Fantastik Dörtlü’nün 2020 veya 2021’de gelmeyeceğini biliyoruz, çünkü SDCC 2019 duyurusu, o yıllarda gelen on filmi ve TV dizisini kapsıyordu. Ek olarak, Marvel’in her takvim yılında yeni bir karakteri ön plana çıkarmaktan hoşlandığı açıkça görülüyor: 2016’da Doctor Strange; 2017’de Örümcek Adam, 2018’de Kara Panter, 2019’da Kaptan Marvel, 2020’de Eternals, 2021’de Shang-Chi. Mahershala Ali’nin zaten Blade karakterini canlandırdığı göz önüne alındığında 2022’de ek olarak iki gecikmiş devam filmi, Kara Panter 2 ve Kaptan Marvel 2 ile yayınlanacağı düşünülüyor. Böylece Fantastik Dörtlü muhtemelen 2023’te gelecek.

Bu, mümkün olan en yeni senaryo. Tamamen henüz onaylanmamış yeni bir kahraman olan – belki de Nova’nın – 2023 yılında vizyona girmesi, Fantastik Dörtlü’yü bir yıl daha geriye atabilir. Ancak, SDCC sunumunun sonunda Kevin Feige’in söyledikleri dolayısıyla 2023 yılında yayınlanacağı düşünülüyor.

MARVEL Yeni BLADE Aktörünü Seçti; MAHERSHALA ALİ

Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler? Yorum yapmayı ve içeriklerimizi paylaşmayı unutmayın.