WARNER BROS “BIRDS OF PREY” İçin Yönetmen Arayışında!

Geçen senelerde Warner Bros.’un sadece kadın karakterlerinin olacağı bir film yapacağı hakkında söylentiler vardı. Ardından Suicide Squad filminde Margot Robbie‘nin başarısından sonra Harley Quinn solo filminin çıkacağı gündeme gelmişti. Fakat Harley Quinn yerine kadın karakterlere odaklanılmış bir film çıkacağı kesinleşmişti. Bu da 2002-2003 yıllarında tek sezonluk bir dizi olarak karşımıza çıkmış “Birds of Prey” ile aynı ismi taşıyor.

birds of prey

Birds of Prey

Film stüdyosu Christina Hudson‘a bir senaryo yazdırmıştı ve The Wrap’a göre stüdyo Hudson’ın senaryosundan oldukça memnun. Ve şimdi iyi bir yönetmen arayışında. Wonder Woman‘ın başarısından sonra filmde çok sayıda kadının görev alacağı ve Warner Bros.‘un risk almayacağı aşikâr. Ki eğer risk alıp Joss Whedon gibi popo meraklısı bir yönetmeni başa yönetmenlik koltuğuna oturturlarsa şimdiden geçmiş olsun!

Birds of Prey hakkında biraz daha konuşmak gerekirse söylediğimiz gibi solo Harley Quinn filmi olmayacak. Filmde DC evrenindeki birçok kadın süper kahraman ve muhtemel kötüler bulunacak. Söylentilere göre Warner Bros. Marvel’ı kadın karakterlerle olan sorunlarından vurmak için bu filmi bir kadın süper kahramanlar takımı filmi olarak kullanmak istiyor. Anlayacağınız Wonder Woman‘ın başarısından sonra Warner Bros gaza geldi ve Marvel’la yarışmaya çalışıyor. Bu da her zaman ki hatayı yapmasına sebep olacak gibi duruyor.

Son olarak Marvel artık sinema evreninde aldı başını gitti. Bir tarafta milyar dolarlık bir bütçe ile koskocaman bir event yaparak evreni bi’ tür yeniden başlatan Marvel, diğer tarafta en son yaptığı film fena olmasa da izleyicinin güvenini kaybettiği için gişe yapamayan bir film ve hala ders almayıp Marvel’a benzemeye çalışan Warner Bros.

Siz düşünün sonrası n’olur artık?