Tom Holland, SPIDER-MAN Rolü Hakkında Konuştu

Yapım aşamasındaki gelecek  Spider-Man filminin çalışmalarına hız verilmiş olmalı ki, orada burada film hakkında ufak tefek duyumlar alınmaya başlandı. Marvel Sinema Evreni’nde(MCU), Spider Man’i oynayacak olan Tom Holland, rol için egzersiz çalışmaları yaparken birkaç ufak ayrıntı paylaştı. Buna rağmen Marvel, gelecek olan Captain America: Civil War filmi sebebiyle Spider-Man kartlarını açmamaya özen gösteriyor ki büyük olasılıkla karakterin rolü için daha fazla tantana çıkmasını istemiyorlar.

Tom Holland’a teşekkür etmeliyiz ki en azından sonunda Spider-Man’in nerede çekileceğini biliyoruz. SuperheroHype ile röportaj yapan genç aktör, Jon Watts’ın yöneteceği Spider-Man filminin önümüzdeki yıl Atlanta’da çekileceğini onayladı. Ayrıca bir ihtimal olarak New York’da da çekimlerin yapılabileceğine işaret etti ki New York’un  Spider-Man’in evi olduğu düşünüldüğünde kulağa mantıklı geliyor.Holland, Spider-Man’i MCU’deki eşsiz bir karakter olarak şu sözlerle tanımladı:

Peter Parker hakkındaki en ilgi çekici şeylerden biri de onun MCU’de gizli kimliği olan tek karakter olması, çünkü geri kalan herkesin kim olduğunu biliyoruz. Bir maskenin arkasına saklanmanın öncesine gitmek bence çok ilginç.”

tom holland

Aslında Tom Holland doğru söylüyor, bu konuda Robert Downey Jr. Filmde ’’Ben Iron Man’im’’ açıklamasını yaptığından beri, Marvel MCU’de gerçek anlamda gizli kimlikleri kullanmadı. Peter Parker’ın gizli kimliği, paylaşılan evrene yeni ve taze bir bakış açısı getirebilir. Dahası Peter Parker’ın gizli kimliği Civil War çizgi romanının hikayesinin büyük bir parçasıydı. Holland; Parker için ‘’bir maskenin ardına gizlenmek’’ söylemini kullandığına göre belki de Spider Man’in gizli kimliği Captain America: Civil War’daki rolünde de işleniyordur. Açıkçası hiçbir şey onaylanmadı ama bu da MCU’un örümcek adamını tanıtmak için mantıklı ve ilginç bir yol. Sokovia Accords büyük ihtimalle Superhero Registration Act.’ın sinematik eşdeğeri olacak bu bağlamda belki de Spider-Man’in NYC etrafında ördüğü ağlar, güçlü kişilerin dikkatini çekmiştir.

Tom Holland karaktere ilgisini şu sözlerle anlattı:

“Büyük bir Spider-Man hayranıyım, bununla büyüdüm ve sayısız Spider-Man kostümüm oldu. Hatta daha 2 sene önce fantastik bir kıyafet partisine Spider-Man kostümüyle gitmiştim. Kostümün göğsüne telefonumu koyabiliyordum ve etrafından örümcekler dolaşabilir hissi veriyordu gerçekten müthiş bir kostümdü. Her zaman hayatımın büyük bir parçası oldu, erkeklerin hayatında genelde böyle bir yeri vardır çünkü Spider-Man’in herkesle bir bağı vardır.”

Tom Holland Spider-man

Rolüne bu kadar aşık bir aktör görmek güzel. Umuyoruz ki bu tutku gelecek yıl gösterime girecek Captain America: Civil War ve 2017’deki Spider-Man solo filmlerinde ekrana da yansır.

Captain America: Civil War 2016 yılının Mayıs ayında izleyiciyle buluşacak onu 4 Kasım 2016’da Doctor Strange takip edecek. 2017 yılında ise sırasıyla,5 Mayıs 2017’de Guardians of the Galaxy 2,28 Temmuz 2017’de Spider-Man,3 Kasım 2017’de ise Thor: Ragnarok beyaz perdeye yansıyacak.

Marvel’in zaman planlaması yapılan diğer filmleri ise şöyle: Black Panther –16 Şubat 2018; The Avengers: Infinity War Part 1 –4 Mayıs 2018; Ant-Man and the Wasp –  6 Temmuz 2018; Captain Marvel –8 Mart 2019; The Avengers: Infinity War Part 2 –3 Mayıs 2019;Inhumans –12 Temmuz 2019. 2020 yılı için ise ismi henüz belirlenmeyen filmlerin tarihleri de, 1 Mayıs, 10 Temmuz ve 6 Kasım 2020 olarak planlanmış.