THE BATMAN Filminin Başrolü Belli Oldu; ALACAKARANLIK’ın Yıldızı Robert Pattinson

Robert Pattinson, yeni Batman filmi için Kara Şövalye’nin rolüne bürünecek biri düşünüldüğünde kesinlikle akla gelen bir isim değil.

Alacakaranlık serisinin yıldızı yıllar boyunca birçok yapımda rol almış bir isim. Hollywood; The Lost City veya High Life gibi fütüristik bilim-kurgu yapımlarında eleştirmenlerden iyi eleştiriler toplamayı başaran aktör için artık ciddi düşünüyor. Çünkü Variety’nin haberine göre Pattinson’ Matt Reeves’in The Batman filmi için başrolü kapmış durumda. Ben Affleck’ten sonra DC’nin ikonlaşmış kahramanını canlandıracak isim, Pattison olacak.

Henüz 33 yaşında olan aktörün sinemada Bruce Wayne rolünü oynayan en genç oyuncu ünvanını taşıyacak.  Çekimlerin bu yılın ilerleyen zamanlarında veya 2020’nin başlarında başlaması bekleniyor, bu yüzden yakında gelişmeler hakkında daha fazla şey öğrenerek sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Tabii ki, Pattinson’ın rol için çok ‘babyface’ olduğunu düşünen Batman hayranları da vardır. Ama Batman’in  daha genç ve daha az deneyimli bir versiyonunu  oynayacağını hatırlatalım.

The Batman filmi için planlanan vizyon tarihi 25 Haziran 2021.