Sword Art Online Amerika Yapımı TV Dizisi Olarak Çekilecek

Bağımsız yapım şirketi Skydance Television,  Reki Kawahara’nın Sword Art Online light novel serisinin global uyarlama haklarını aldı ve yakında bilim kurgu serisi dışında bir Amerikan TV serisi yapmayı planlıyor.

THR’ın haberine göre, senaryoyu  Avatar’dan  Laeta Kalogridis yazacak ve Skydance’ten David Ellison, Dana Goldberg ve Marcy Ross ile birlikte yapım yöneticiliğini yapacak. Bu yeni live-action Amerikan Sword Art Online TV serisinin hangi kanalda yayımlanacağı ise henüz belli değil.

Skydance, live-action SAO serisinin yanı sıra, şirketin interaktif kolu olarak Sword Art Online sanal gerçeklik deneyimi de sunmak istiyor. Skydance Medya CEO’su David Ellison konu hakkında:

“Skydance’de işimiz dünya inşa emek ve SAO da büyük bir pop kültür fenomeni. Biz de işimiz doğrultusunda bunu geniş ölçekli bir live-action yapımı olarak sunmaya hazırlanıyoruz ve işe televizyon serisiyle başlayacağız. Laeta ve Reki Kawahara’nın yanı sıra Kadowawa ve Aniplex’ten ekiplerle, dünya çapındaki hayranlar için otantik bir yolla derin boyutlu yeni bir SAO evreni ortaya çıkarmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Yazar Kalogridis ise:

“Yıllardır SAO’daki yaratıcı ve ustaca hikaye anlatımından ilham alıyorum. Skydance’te yeni bir formatla bu zamanı hiç geçmeyecek olan hikayeyi, oldukça yetenekli ekip arkadaşlarıyla ortaya koyma şansı bulduğum için çok heyecanlıyım.” dedi.

Aşağıda fan yapımı bir SAO live action videosunu izleyebilirsiniz

Popüler anime serilerinin Amerikan Yapımı dizilere çevrilmesine siz nasıl bakıyorsunuz? Yorumda bulunun.