Stranger Things 2. Sezon’da Seviye Atlayacak Gibi Görünüyor

Filmlerde ya da bir dizide başarı bazen bir nimet, bazen de bir lanet olabiliyor.

Netflix’in Stranger Things serisinde de başarının ardından beklentiler oldukça yükseldi ve bu da serinin yaratıcıları Duffer Kardeşler üzerinde oldukça büyük bir baskı oluşturuyor. Paranormal-heyecan-macera tarzındaki serinin ilk sezonu 1980’lere geri dönüş tarzıyla izleyicileri meraklandırmayı başarmıştı. Sırada Stranger Things 2. Sezon var.

Herhangi bir serinin ilk sezonunda izleyici kitlesi oluşturabilmek için tek şansı bulunuyor. Stranger Things de bu şansı iyi değerlendirenlerden biri olarak fan kitlesinin baskısını da üzerinde hissediyor. Stranger Things’in yeni sezonu pek çok soruyu cevaplamak zorunda kalacak ve deyim yerindeyse Stranger Things 2. Sezon Duffer Brothers için oldukça zorlu olacak.

Duffer Brothers’ın yanı sıra serinin yapımcısı Shawn Levy de ikinci sezonda neyle karşı karşıya olduklarının farkında. Southern California Public Radio’da yapılan bir röportaj sırasında  Levy, Stranger Things takımının baskıyla karşı karşıya olduğunu kabul ettiğini ve seriyi bir sonraki seviyeye taşımak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Levy sözlerine şu şekilde devam etti:

” Evet bir baskı var. Bunu kabul etmemek samimiyetsizlik olur.İnsanların bir şeyi bu kadar çok sevmeleri ürkütücü. İnsanları hayal kırıklığına uğratmama düşüncesini kafanızdan atmanız imkansız hale geliyor.  Bir yanda film dünyasında olanlar ve aynı şeyleri takip etmek izleyici kitlesini hayal kırıklığına uğratıyor; bazı şeylerden vazgeçmek ya da orijinalini değiştirmek de izleyici kitlesini hayal kırıklığına uğratıyor. Verdiğimiz mücadele bununla ilgili.

Pek çok 2. sezon çılgınca şeylerle dolu ama biz izleyici tarafından bilinen ve sevilen karakterleri sunacağız.”