Star Wars Yönetmeni Kylo Ren’in Küllerle Dolu Masasını Anlattı

Star Wars: The Force Awakens bu hafta  Blu-ray’e geldi. Blu-ray’de filmin yanı sıra, silinen sahneler, film hakkında yorumlar, kamera arkası görüntüleri gibi pek çok detay bulunuyor. Belki gözden kaçmış olabilecek küçük bir ayrıntı var; Kylo Ren kaskını bir kül yığını üstüne çarparak koyuyor.

EW’ye konuşan J.J. Abrams sahneyi bir önceki sahnede kullanmak için tasarladığını söyledi. Tasarlanan sahnede Kylo Ren, Starkiller Üssü’nde Rey’i sorgularken ilk kez kaskını çıkararak masada duran bir kül yığını üzerine koyuyor. Abrams sahneyi şu şekilde aktardı:

“Arka hikayede, masa Kylo Ren’in öldürdüğü düşmanların külleriyle dolu. Aslında sahne Ren, Vader’ın maskesiyle konuşurken kullanılmak üzere tasarlandı.”

kyloren

Adam Driver’ın canlandırdığı eğitim gören Kylo Ren, Dark Side yolunda yürümek istiyor ama yolculuğunda bir şey fark ediyor; ondan önceki esas Sith Vader’a olan takıntısı. Ve bu ona geçmişe dair bir şeyler hissettiriyor. Düşmanları neredeyse Dark Side’ın kurbanları haline geliyor. Ren hayranların daha önce gördüğü tüm Force karakterlerinden daha duygusal. Abrams konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulunmaya devam etti:

“Sahneyi sonra maskeli olarak tekrar çektik ama ben kaskını masanın üzerindeki küllere bıraktığı sahneyi daha çok sevdim ve tercih ettim. Sonuçta bu sahneyi çıkardık ve Rey’in olduğu sahneyi kullandık.”