The Force Awakens’ın Uluslararası Hasılatı 1Milyar $’a Yaklaştı

Star Wars: The Force Awakens‘ın hafta sonunda uluslararası gişe hasılatının 1milyar $ olacağı tahmin ediliyor. Film Salı günü denizaşırı 11.5 milyon $’lık yeni bir hasılat yaparak uluslararası sinemalardaki toplam hasılatını 946.9 milyon $’a çıkarmıştı.

sf

Bu rakamlar Force Awakens’ı, Avengers: Age of Ultron’u geride bırakarak tüm zamanların en çok hasılat yapan 6. filmi yapıyor.

Eğer, tüm zamanların en çok hasılat yapan filmlerinden 960.5$ hasılat yapan Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2’yi geçerse Force Awakens bu sıralamada ilk 5’te yer alacak.

İç pazarda filmin 819.7milyar $  hasılatı var. Bu rakam elbette yurt içinde onu tüm zamanların en iyileri arasına sokuyor ve rakam büyümeye devam ediyor. Başka hiçbir rekabet ve ekonomik faktörü hesaba katmadan, mükemmel olmayan bir bilim olarak enflasyon uygulamalarına göre bile  film en iyi 15. sırayla, düzeltilmiş rakamla toplamda 837milyon$ hasılat yapan Avatar’ı geride bırakmış görünüyor. Eğer Force Awakens ,Kuzey Amerika pazarında 1milyar$ hasılat yaparsa,düzeltilmiş enflasyon hesabıyla tüm zamanların en iyi 9. filmi olacak ki bu da onu hem bunu başaran ilk film hem de bu yüzyılda  ilk 10’a giren tek  film yapacak.

Screenshot_2

Bu arada Star Wars: The Force Awakens gösterime gireli 4 hafta oldu ve henüz bir ay dolmadı. Avatar 34 hafta sonu, Titanic 41 hafta sonu, Jurassic World 23 ( yaz sezonu, geleneksel olarak gösterimde kalmak açısından daha zor bir sezon), The Avengers 22, Age of Ultron 23 ve Furious 7,11 hafta boyunca gösterimde kaldı.

GÜNCELLEME:
Hasılat 1,767 milyar dolara ulaştı.