Spider-Man: No Way Home, Sony’nin En Çok İzlenen Filmi Olacak

Şimdiden 2021 yılının en çok izlenen filmi olan Spider-Man: No Way Home, yeni rekorların peşinde. Sony ve Marvel ortak yapımı olan film yılbaşı etkisiyle yeni rekorlara koşuyor. 

Spider-Man: No Way Home Filmi Ne Kadar İzlendi, Son Hasılat Sayıları

Spider-Man için başka bir gün başka bir kilometre taşı. Yayınlandığı ilk hafta sonunda sadece Amerika’da 260 milyon dolar hasılat ile tüm zamanların en iyi ikinci açılışını yapan filmden yeni hasılat sayıları geliyor. Christmas etkisiyle de filmin bu hafta sonuna kadar 1 milyar dolar hasılat elde etmesi bekleniyor. Şimdiden tüm dünyada en çok izlenen filmler arasında yer aldı. 

Sony açısından ise bu bambaşka bir seviyeye işaret ediyor. Önceki Spider-Man filmlerinin de yapımcısı olan Sony’nin şu ana kadarki en iyi filmi No Way Home olacak. Sadece Amerika’da yılbaşı tatiliyle birlikte 405.5 milyon dolarlık hasılat bekleniyor. Bu rakamların pandemi döneminde elde edilmesi ise başka bir başarı öyküsü. Diğer yandan Sony’nin şu ana kadarki en çok izlenen filmi 2017 yapımı Jumanji’ydi. Jumanji ikinci haftasında 404.5 milyon dolar hasılat elde etmişti. Bu sayılar Amerika için geçerli olduğunu unutmayalım.

Globalde ise Spider-Man: No Way Home, 1 milyar dolar barajını en hızlı geçen ikinci film olma yolunda. Bu rekor şu anda Avengers: Endgame filminin elinde. Endgame sadece beş günde 1 milyar dolar hasılat barajını geçmişti. Avengers Infinity War ise bu sayıya 11 günde ulaşmıştı. Bir diğer çok hasılat yapan film Star Wars: Awakens’de 12 günde 1 milyar dolar barajını geçmişti. Spider-Man için ise Christmas (Noel) günü 11. gün olacak. Eğer bir sürpriz olmazsa Endgame’in ardından yeni Spider-Man filmi tarihin en hızlı ikinci 1 milyar dolar hasılat yapan filmi olacak. 

Kaynak: Hollywoodreporter