Sony Pictures Başkanı, “Venom: Let There Be Carnage”ı Gördükten Sonra Örümcek Adam’ı Kaçırmamanız Gerektiğini Söyledi!

Acaba Sony Pictures ile The Walt Disney Pictures ve Marvel Studios arasındaki bağlar daha da güçleniyor olabilir mi?

“Aslında Bir Plan Var”

Bu aralar Sony Pictures, Örümcek Adam serilerini uyarlama konusunda biraz başarısız kaldı. Çünkü hem Tobey Maguire önderliğindeki üçleme seri, hem de The Amazing çift filmlik seri; Sony yönetiminde bir hayli kısmi sıkıntılar yaşamıştı.

Ansızın 2010’lu yılların ortalarında Marvel Studios, Örümcek Adam ve bazı karakterlerini Sony Pictures’tan kiralamıştı. Bunun üzerine Sony, kendine has SPUMC Örümcek Evreni’ni oluşturmaya başlamıştı.

Sony Pictures ve Marvel Studios; Tom Holland önderliğiyle Örümcek Adam filmlerinde iş birliği yapmaya başladığından beri Venom, Morbius ve Kraven gibi filmlerin MCU ile nasıl bir ilişkisi olacağı her zaman “büyük bir soru işareti” olmuştur! Hayranlar, Kevin Feige veya Marvel Studios ile hiçbir ilgisi olmayan Sony yapımı bu filmlerin bir şekilde ilişkili olup olmadığını uzun süredir sorguluyorlardı. Gerçek şu ki; Morbius fragmanının sonunda Örümcek Adam: Eve Dönüş filmindeki aynı hapis kostümüne sahip olan Michael Keaton’ın ortaya çıkması ile, o sorguyu daha da alevlendirmeye başlamıştı! Sony Pictures Grup Başkanı Sanford Panitch; tüm bu bağlantı çağrılarına rağmen, Venom: Let There Be Carnage’ı gördükten sonra kısıtlı ve dolaylı planları olduğunu söylüyor! Şimdi Variety adlı siteye verdiği yeni röportajından bir parçasını aktaralım:

“900 karakterimizi gerçekten Örümcek Evreni olarak düşünmüyoruz. Bizim Marvel karakter evrenimiz oldukça geniş. Yani ‘Venom: Zehirli Öfke 2’ filmini beklerseniz, bu film bir ipucu verebilir. Hatta Örümcek Adam’ı kaçırmayın! Örümcek Adam ile Venom’un tanışması oldukça heyecan verici olurdu değil mi? Aslında bu yönde bir plan da var. Bu ipucu bilgisi insanların kafasında daha çok şey canlanmasını sağlamış olmalı. ‘Örümcek Adam 3: Eve Dönüş Yok’ çıktığında da daha fazla şey açıklığa kavuşmuş olacak.

Harika olan şey, Kevin (Feige) ile çok mükemmel bir ilişkimiz var. Orada oynamak için inanılmaz bir sanal alan var. Bu MCU filmlerinin kesinlikle devasa olmasını istiyoruz. Çünkü bu bizim ve Marvel karakterlerimiz için harika olabilir. Ama harika bir ilişkimiz var. Bunun gerçekleşeceğini düşündüğüm birçok fırsat var.”

Sony Pictures’ın SPUMC Spider-Verse karakterlerini MCU’ya entegre edebilme ihtimalleri şimdilik belirsiz. Ancak açıklamalarını dikkate alabilirsek; “entegre” konusunda Sony’nin [gerekirse] Senaryo konusunda aşırı dikkat etmelerini gerekecek! Çünkü SPUMC filmlerinde gelenekçi ve sıradan senaryolarına yer verilirse, MCU’ya birleşmelerini maalesef unutmanız gerekecek! Uzun metnin kısası, Sony Pictures’ın uyarlama konusunda aşırı mantıklı tavırları koymaları lazım!

“Tobey ve Andrew de Bu Filme Geri Dönecek mi?”

Hayranlar uzun süredir söylentilere ve spekülasyonlara dayanarak, yaklaşmakta olan Spider-Man: No Way Home’un (Örümcek Adam 3: Eve Dönüş Yok) bir nevi canlı aksiyon “Spider-Verse” olarak hizmet edeceğini teorileştirmişti. Marvel Studios’un başkanı Kevin Feige, daha önce “Doktor Strange: Deliliğin Çoklu Evreninde” filminden önce “Örümcek Adam 3: Eve Dönüş Yok” filminde alternatif evren kargaşalarına kapı açacağını doğrulamıştı; ancak raporlar daha önce eski Örümcek Adam aktörlerinin geri döneceğini belirtmişti.

Hayranları eski Örümcek Adamlar Tobey Maguire ve Andrew Garfield’ın daha önce yeni filmde yer alacaklarına dair güçlü söylentileri oluşturmaya çabalamışlardı; fakat, aktörlerin kendi inkarlarına rağmen söylentiler devam ediyor. Kritik sebeplerinden biri ise; eski filmlerden iki farklı “aynı oyuncu + karakter transferi” girişimleri gerçekleşmişti.

Biri Jamie Foxx’un 2014 yapımı “İnanılmaz Örümcek Adam 2” filmindeki Electro karakteri iken, diğeri ise Alfred Molina’nın 2004 yapımı “Örümcek Adam 2” filmindeki “Doctor Octopus” karakteri; “Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok” filmine transfer edilmişti.

Eve Dönüş Yok filmi hakkındaki diğer tüm söylentileri göz önünde bulundurursak, filmde belki Venom ve Morbius’a da bir gönderme bulunulabilir.

Hangi SPUMC Spider-Verse Filmleri, Ne Zaman Beyaz Perdelere Sunulacak?

Bu tabloyu gördüğünüz müddetçe ajandanızı o tarihlere göre ayarlayın! Özellikle de VENOM: Zehirli Öfke 2 ile ÖRÜMCEK ADAM: Eve Dönüş Yok filmindeki kararlarına odaklanın! Yani yazmak istediğim; tablodaki ilk iki filmde bağlantılar, alt göndermeler ya da sürprizlerle dolu gizli sahneler var mı? Onlara dikkat etmeye gayret edin!

Kaynak: Variety