Michael Fassbender Assassin’s Creed’i Daha Önce Hiç Oynamamış

Ubisoft oyunu Assassin’s Creed‘in devam oyunları, spin-offları, çizgi romanları,animasyonları ve daha pek çok varyasyonları yapıldı fakat EW’nin haberine göre X-Men: Days of Future Past‘ın starı Michael Fassbender‘ın ilgisini bunlar hiç çekmemiş ta ki filmde Callum Lynch‘i oynaması teklif edilene kadar:

Michael Fassbender

“Oyunu bana ulaşılana kadar hiç oynamamıştım. Rolü kabul ettiğimden beri karakter hakkında daha detaylı bilgi edinmek için oynuyorum. Özel bir şeyler bulmak için çok çaba sarf ediyoruz. Bütün konsept özel ve biz bunu yapabileceğimiz en iyi şekilde yansıtmak için elimizden geleni yapıyoruz. Oyunun fanları gerçekten çok tutkulu; kesin ve tarihsel detaylar bekliyorlar. Biz de onların beklentileri doğrultusunda eğlenceli, yararlı ve özel bir şeyler ortaya koymak için çok çalışıyoruz.”

Filmde Michael Fassbender‘in, Templar organizasyonuyla mücadele etmek için ölümcül yeteneklerini kullanmak zorunda olan Assasians adındaki gizli bir topluluğa mensup bir nesilden gelen Callum Lynch‘i canlandırıyor.

Film 21 Aralık 2016’da vizyona girecek.