Reddit’ten Çıkan Hayran Teorisi: MCU’da Mutantları Yaratacak Kişi SCARLET WITCH

Walt Disney, 21st. Century Fox‘un çeşitli film ve TV programı haklarını aldıktan sonra birçok Marvel hayranı, X-Men ve Fantastik Dörtlü‘yü ayrıca Fox’un daha önce haklarını elinde bulundurduğu mutant karakterlerin Marvel Sinematik Evrenine gelmesini dört gözle bekliyor.

Marvel Stüdyoları Başkanı Kevin Feige, bu karakterlerin Marvel Sinematik Evrenine girmelerinin biraz zaman alacağını açık şekilde söylemiş olsa da, hayranlar mutantların MCU’ya nasıl dahil olabileceklerine dair kendi teorilerini üretmeye devam etmekteler.

En yeni fan teorilerinden biri de Reddit’te ortaya çıktı. Bu yeni hayran teorisi Elizabeth Olsen’in oynadığı Scarlet Witch‘in etrafında dönmekte. Marvel şu sıralar Scarlet Witch ve Vision‘ın 1950’li yıllarda geçmekte olan mini serisini hazırlamakla meşgul. Bu dizi Disney + için hazırlanan birçok diziden biri olarak ekranlardaki yerini alacak. Teori de bu diziyle ilişkili olarak ortaya atılmış. Teoriye göre Scarlet Witch ve Vision, süper kahramanlarla barış içinde yaşamak için 50’li yıllara geri dönecekler. Bu yıllara geldiklerinde ve planları yanlış gittiğinde, Scarlet Witch, tam gücünü kullanmaya zorlanacak. Ortaya çıkan enerji dalgalanması, dünya çapında mutantların oluşmasına sebebiyet verecek. Bu da MCU’nun ana olaylarından önceki bir dönemde gerçekleşeği için zaman çizgisi değişmiş olacak. Yani böylece içinde mutantların yer aldığı bir MCU evreni ortaya çıkacak.

Bu teori MCU’da epeydir görülmek istenen House of M event’i ile de uyuşuyor. Tabi bu teorinin büyük kusurları mevcut. Ama Marvel bunun üzerinde çalışırsa, MCU için ilginç değişiklikler gerçekleşebilir.

Siz bu teori hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin.