MCU Gizliden Gizliye YOUNG AVENGERS’a Yol Mu Yapıyor?

Bugün MCU‘nun son zamanlardaki yapımlarından yola çıkarak yakın gelecekte oluşabilecek ekibine dair bir akıl yürütme ile karşınızdayız. Bahsettiğimiz ekip 2004’te çizgi roman serisi Avengers Disassembled ile Avengers dağıldıktan sonra 2005 yılında Young Avengers adıyla ortaya çıkan genç süper kahramanlar.

Marvel Sinematik Evreni‘nin özellikle son yıllardaki yapımlarında yeni bir ekibe, taze bir kana yol yaptığını düşünüyoruz. Çünkü hem buna dair birazdan bahsedeceğimiz ipuçları var hem de zaten aynı isimlerin MCU yapımları içinde sürekli yer almaları beklenemez.

Avengers: Endgame ile aslında ortalıkta bir Avengers ekibi kalmadığını söyleyebiliriz: Tony ve Natasha öldü, Steve emekli oldu, Thor ve Hulk bu işleri bıraktı, Hawkeye aslında bırakmıştı zaten. Çizgi roman serisinde Hawkeye ölünce gerçekleşen Avengers’ın dağılması olayı MCU’da daha farklı olsa da sonuçta gerçekleşti.

MCU’nun gençlere yol açışına geçmeden önce çizgi romanlardaki Genç İntikamcılar ekibinde kimlerin yer aldığını bakalım: Kate Bishop (Hawkeye), Hulkling, Wiccan, Speed, Patriot, Iron Lad, Cassandra Lang (Stature)… Bu isimleri yazdık ama bunların hepsinin MCU versiyonunda yer alacağını düşünmüyoruz ama çizgi romanlarda bu ekipte yer almayan isimler de bu versiyonda olabilir. Tıpkı MCU’da orijinal altılı olarak bildiğimiz ekibin çizgi romanlarda öyle olmaması gibi.

İsim isim gidelim:

#1 KATE BISHOP (HAWKEYE)

SDCC 2019’da Hawkeye dizisinde Kate Bishop’ın olacağı kesinleşmişti. Geçtiğimiz gün sitemizde de yer verdiğimiz bir habere göre de Kate’i oynayacak aktris belli oldu. Yukarıda da bahsettiğimiz Hawkeye (Clint Barton)’ın ölümünden sonra Hawkeye titrini alıyor Kate ve Young Avengers #1 ile ilk kez okuyucu ile buluşuyor. Kendisini daha iyi tanımak için Matt Fraction‘ın Hawkeye serisini okumanızı öneriyoruz. MCU’da bir Young Avengers yapımı olursa kesinlikle yer alacak isimlerden.

#2 CASSANDRA ”CASSIE” LANG (STATURE)

Lang soy adı tanıdık geldi mi? Evet, kendisi MCU’muzun güncel Ant-Man‘i Scott Lang‘in kızı. İki Ant-Man filminde de çocuk halini gördüğümüz ancak Endgame ile genç halini de gördüğümüz Cassandra olası bir Young Avengers yapımında yine en başta yer alacak isimlerden. Sonuçta Pym partikülleri ile herkes uzayıp kısalabilir.

#3 MONICA RAMBEAU

Captain Marvel‘da gördüğümüz küçük kızı hatırladınız mı? Kendisinden en fantastik şeylerin çıkabileceği karakterlerden biri. Monica’nın büyümüş halini WandaVision dizisinde göreceğimiz kesinleşti. Kendisini 90’larda izlemiştik ancak günümüzde hala genç sayılacağını düşünerek bu listeye aldık, yukarıda bahsettiğimiz çizgi romanlarda bu ekipte yer almayan isim. Geçmişi listedeki diğer herkesten daha eskiye dayanan bu ismin bir dönem Captain Marvel titrini de almışlığı var, belki de bu genç ekibin Captain Marvelvari lideri olur.

#4 IRON LAD

Endgame’de Tony’nin cenaze sahnesinde onca kahramanın arasındaki sarışın genci hatırladınız mı, hani şu Iron Man 3‘teki çocuk? Çizgi romanda Young Avengers’ın kurucu üyelerinden biri olan ve zırhını Stark teknolojisi ile yapan Iron Lad’in MCU’da bu çocuk olabileceğini düşünüyoruz. Hazır Sony ile Marvel’ın anlaşması sona erip Spider-Man de (maalesef ki) Sony’e dönünce Iron Man’in veliahtının bu sarışın çocuk olabileceğini düşünüyoruz.

Buraya kadar olanlar MCU’da hali hazırda olan ya da olması kesinleşen kişiler üzerinden çıkarımlardı. Buradan sonra spekülasyon dozu artıyor.

#5 HULKLING

Kısaca ”Sarışın Hulk” olarak tanımlayabileceğimiz bu karakterimiz aslında bir şekil değiştiren. Yani Captain Marvel’da ve Far From Home’un sonunda gördüğümüz Skrull ırkı gibi. Ama kendisi çoğunlukla Hulk bedeninde kalmayı tercih ediyor. Evden Uzakta’nın sonunda sinyallerinin verildiği gibi MCU’da şekil değiştirme çok uçuk yerlere gidebilecekken ve Banner olan Hulk’umuz artık yalnızca beyin gücü iken Hulkling’in MCU’ya girmesi için en uygun zaman olabilir. Belki de D23 Expo’da geleceği kesinleşen She-Hulk dizisinde ilk kez karşımıza çıkar.

#6 WICCAN & SPEED

Scarlet oğulları ile birlikte

Bu iki karakteri birlikte alıyoruz çünkü büyük bir ortak yönleri var: İkisi de Scarlet Witch ile Vision‘ın oğulları yani kardeşler. Wanda’mız Endgame ile Thanos’un bile canını yakabilecek bir hale geldi ancak hala gerçeklik manipülasyonu gücü ile karşılaşmış değiliz, belki WandaVision buna odaklanır ve Vision ile evli, mutlu, çocuklu bir gerçeklik yaratır ve Wiccan ile Speed de oradan bir şekilde MCU’daki ana evrenimize geçer ve ekibe katılır.

#7 PATRIOT

Önde Patriot, solda Hulkling, sağda Speed

Endgame ile MCU’da bir Captain America boşluğu oluştuğu gerçek, bu boşluğu The Falcon and the Winter Soldier dizisinde Falcon’un doldurmasını beklesek de (çünkü Steve kalkanını ona teslim etmişti) Falcon’u oynayan aktör Anthony Mackie, Captain America olmayacağına dair açıklamalar yapmıştı. Kalkanın Falcon’da kalıp kalmayacağını ya da olası bir Patriot’un bunu ondan alıp almayacağını bilmiyoruz ama Patriot gibi bir vatanseverin Captain America’nın yokluğunu hissettirmeyeceğini düşünüyoruz. Yeni ekibin de liderliğine oynayabilir.

Listemiz bu şekildeydi. Sizce MCU’da bir Young Avengers yapımı görebilecek miyiz? Sizce ekipte kimler olacak? Görüşlerinizi altta yorumlar kısmında bize iletip yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.