OBI-WAN KENOBI Filmi Çekimleri Önümüzdeki Yıl Başlayacak mı?

Solo: A Star Wars Story’nin ticari başarısızlığının ardından Lucasfilm gelecekteki spinoff filmlerini erteleme kararı aldı. Önceden onaylanmış olan Boba Fett bunun dışında ama Obi-Wan Kenobi filmi öyle.

Eski Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Boris Johnson İrlanda’daki DUP konferasında Star Wars ile ilgili hiç beklenmeyen bir referans verdi.

“Sizce geçen yılın en çok hasılat yapan filmi hangisiydi? Star Wars ve George Lucas’ın Obi-Wan Kenobi’yi takip etmek için nereyi öneriyor? Kuzey İrlanda.”

Tamam, bu konu hakkında biraz bilgi  veriyor. Her şeyden önce, bu yılın başlarında , Obi-Wan’ın 2019’da Belfast’ta çekimlere başlamasına ilişkin olarak George Lucas’ın bölgedeki yerleri araştırması gerektiği bildirildi. O zamandan beri, bir çok şey değişti, aktör Ewan McGregor ile bir kaç ay önce artık böyle bir proje için planları olmadığını söylemişti.

Bu nedenle Johnson’ın buradan eski bir bilgiden bahsetmesi mümkün gibi görünmekte. Kendisi hem endüstriden ve işlerin içinden bilindiği kadarı ile Star Wars haberlerinin takipçisi biri.

Diğer bir deyişle, konu hakkında detay veya daha fazla kanıt gelene kadar veyahut birkaç  kaynaktan bilgi  alana kadar gaza gelmek yanlış olur.

Orijinal üçlemede  Alec Guinness tarafından canlandırılan Obi-Wan Kenobi’ye ikinci Star Wars üçlemesinde de ünlü aktör Ewan McGregor hayat vermişti. Yeni solo Obi-Wan Kenobi filmi içinde Obi-Wan’ı kimin canlandıracağı henüz açıklanmadı ancak McGregor’un bu antoloji filmi için geri döneceği bir süredir konuşuluyordu.