JOSS WHEDON BIRAKTI! “Artık BATGIRL Projesinde Yokum”

Joss Whedon, Batgirl filmi için çok istekliydi. Ancak artık projede olmayacağını söyledi. Bu da filmin yapım sürecinin olağandan daha çok uzayacağının göstergesi. Avengers ve Age of Ultron filmlerinin yönetmenliğini de yapmış olan Whedon, 1997-2003 yılları arasında devam etmiş Buffy The Vampire Slayer dizisinin de proje tasarımcılığını üstlenmiş bir isim. Kendisi Zack Synder’ın yönettiği Warner Bros. yapımı Justice League filminde de ikinci yönetmendi.

Whedon, Batgirl projesinden ayrılırken açıkca bu konuda başarısız olduğunu söyledi

Batgirl projesini bırakan Joss Whedon’un neden projeyi bıraktığı ile ilgili soruya şöyle cevap verdi. “Batgirl projesi heyecan verici. DC ve Warner Bros iş birliği konusunda destek verici ve ilgili ortaklar. Fakat, bunca aydan sonra elimde anlatacak bir hikaye olmadığını fark ettim. DC Yöneticisi Geoff Johns ve Warner Bros’tan Toby Emmerich’e bu fırsatı tanıdıkları için minnettarım fakat maalesef başarısız oldum ve bunu söylemenin de başka bir yolu yok” 

joss whedon batgirl ile ilgili görsel sonucu
Batgirl, DC Comics tarafından yayımlanan çizgi romanlarda görünen kurgusal bir karakterdir. Batgirl karakteri Bill Finger ve Sheldon Moldoff tarafından 1961 yılında Betty Kane, Bat-Girl olarak yayına sokulmuş olmasına rağmen, daha sonra ikonik Batgirl, Barbara Gordon olarak 1967 yılında değiştirildi. Kendisi Batman serisinden tanıdığımız Komiser James Gordon‘un kızıdır.