Suç Yeri İnceleme, Bilgi Toplama Alanları ile “DEDEKTİF CONAN SERGİSİ” Açılıyor!

Miraikan olarak da bilinen Ulusal Bilim ve İnovasyon Gelişim Müzesi 18 Nisan 2018 – 8 Temmuz 2018 tarihleri arasında bir Dedektif Conan sergisine ev sahipliği yapacak. İnteraktif bir deneyim yaşatmak amacı ile tasarlanan serginin katılımcıları çeşitli ipuçlarından ve “Suç Yeri İnceleme Alanı”, “Bilgi Toplama Alanı” ve “Laboratuvar” isimli üç farklı sergi alanından faydalanarak bir gizemi çözmeye çalışacak. Sergiyi gezerken dinleyebilecekleri sesli rehberler sayesinde katılımcılar araştırmalarını serinin popüler karakterlerden biri olan Tooru Amuro’nun yardımıyla yürütebilecek.

Conan & Amuro ve Conan & Ran isimli iki farklı rotaya sahip olan Dedektif Conan Sergisi hikayesinin yayımlanan özeti şöyle:

“Birçok gizemli davayı çözmesiyle ün kazanmış Kogoro Mori çağının en iyi dedektiflerinden biridir. Bu özelliğinden dolayı bir gizem romanına esas kahraman olarak Kogoro seçilir, ancak romanı yazacak kişi evinde ölü bulunmuştur. Tahmini ölüm saati 14.00’tür ve yazarın takviminde şunlar yazmaktadır: 14.00 Kogoro Mori. Conan bilimden faydalanarak davayı çözebilecek ve Kogoro Mori’yi aklayabilecek midir?”

 

Dedektif Conan Sergisi afiş

 

Şimdiden sergiyi ziyaret etmeye karar verenler için bilet ön satışları 21 Şubat 2018 tarihinde başladı. Biletini önceden satın alanlar ödül olarak özel Dedektif Conan bilet dosyası ve kitap ayracına sahip olabilecekler.

Etkinlik Tarihi: 18 Nisan – 8 Temmuz 2018

Mekan: Miraikan Tokyo, Odaiba

Etkinlik Saatleri: 10.00-17.00

 

Anime ve oyun içerikleri