Jessica Jones Dizisinin Tam Fragmanı

Marvel Sinematik Evreni, Netflix köşesini Matt Murdock/Daredevil’ın yanısıra Newyork, Hell’s Kitchen’da yaşayan süper kahraman Jessica Jones ile genişletti.

jessica jones

Jessica Jones karakteri Breaking Bad ve B in Apt. 23’den tanıdığımız Krysten Ritter tarafından canlandırılıyor. Jones, güçleri zihin kontrol yeteneği olan düşmanı Kilgrave (Doctor Who‘dan David Tenant) tarafından kötüye kullanılınca emekliye ayrılmış bir süper kahramandır. Kilgrave’in New York sokaklarında tehdit oluşturduğuna dair kanıt bulunca onu alaşağı edebilmek için özel dedektif olarak çalışmaya karar verir.

Dizi sorumlusu Melissa Rosenberg kara film tarzında hoş modern bir dedektiflik hikayesi oluşturmuş gibi görünüyor.

David Tenant fragmanda pek gözükmese de, Marvel Comics kötüleri arasından Purple Man olarak bilinen Zebediah Killgrave’in bir versiyonunu oynuyormuş gibi gözüküyor. Çizgi romanda, Killgrave Jessica’yı kaçırır ve 8 ay boyunca zihnini kontrol ettiği bir kölesi olarak alçaltıcı ve korkunç şeyler yaptırır. Jessica serbest kaldıktan sonra bile post travmatik stres bozukluğu nedeniyle korku dolu zamanlar geçirir.

Jessica Jones, 20 Kasım’da başlayacak. 2016 yılında da Luke Cage’in 1.sezonu ve Daredevil’ın 2.sezonu yayınlanacak. Iron Fist ve The Defenders ise daha sonra yayınlanacak.