JASON MOMOA “Yeni Wolverine” Olabilir mi?

Başta Jason Momoa’nın Aquaman rolüne seçildiğini duyan herkes şaşırmıştı. Çünkü çoğu kişinin kafasındaki Aquaman görsel imajı ile pek uyuştuğunu söyleyemeyiz. Ancak kendisi rolün üstesinden fazlası ile kalktı. Elbette beğenmeyenler de olabilir ancak bunun DC’nin sinema evreni olduğunu hatırlatıp görsel farklılıkların her daim olacağını da (bazı istisnalar hariç) söyleyelim. Şimdi konuşulan konulardan biriyse, Marvel hayranlarının, Momoa’nın MCU’da Wolverine karakterini oynamasının kolay olacağı yönündeki söylentileri. Eğer kendisine şans verilirse karakteri başarı ile canlandıracağına inanmaktalar.

Hugh Jackman‘ın Wolverine’ninden sonra bu role başka birinin geçecek olması rolü alacak kişi için göz korkutucu olabilir. Nihayetinde yıllarca karşımızda Wolverine olarak Jackman’ı gördük. Fakat Momoa, başarılı gişe hasılatı yakalamış Aquaman filmindeki başrolü oynamış bir isim. Bu yüzden Wolverine rolünü oynaması o kadar da büyük bir risk gibi görünmüyor.  Hatta Momoa’yı sıra dışı bir Aquaman yapan özelliklerinin onu mükemmel bir Logan yapabileceği bile iddia edilebilir. Görünüşe bakılırsa Momoa da bu gerçeği fark etti.

Aquaman hayranlarının Aquaman 2 çekimleri ertelenir mi diye panik yapmalarına gerek yok. Çünkü konuşulanlar halen varsayımsal şeyler.

JASON MOMOA Yeni Wolverine Olabilir mi?
JASON MOMOA Yeni Wolverine

 

Celebrity Fan Fest’de sorulan soru

Olay, San Antonio – Texas’ta gerçekleşen Celebrity Fan Fest‘de Jason Momoa’ya sorulan bir sorudan yola çıkılarak yayılmaya başladı. Bu etkinlikte kendisine “Marvel Sinematik Evreninde hangi karakteri oynamak isterdiniz” diye soruldu.  Wolverine zekası ile ön plana çıkmıyor gibi görünüyor, çünkü güçlü, sessiz, sert, ama açıkça iyi kalpli biri. Momoa’nın şimdiye dek kariyerinde bu tür karakterlere yatkın olduğu bilinen bir şey.   Peki, bir gün Marvel filmlerinde Wolverine oynamak isterse … mümkün mü?

Aquaman - Jason Momoa
Aquaman – Jason Momoa

Marvel ya da X-Men hayranları şimdiden kendilerini hazırlamalı, çünkü önümüzdeki birkaç yıl  kahraman mutant rolleri yeni aktörler ve aktrislerle dolu olacak. 

Umarız Zack Snyder’ın kendisini sürekli olarak oyuncu kadrosuna alması, başarısı aleyhine sonuçlanmasına sebebiyet vermez. Çünkü şu anlık sadece Justice League karakterleri için gelecek  yapımları planlanan iki kahraman sadece Aquaman ve Wonder Woman.

Kim bilir belki Momoa 4-5 yıl içinde Marvel’ın yeni X-Men kadrosunda yer alır. Elbette Hugh Jackman ile karşılaştırma ve kıyaslamalar olacak. Ancak stüdyo, çizgi romanlardaki karaktere tarz olarak daha çok benzeyen bir Wolverine isterse, Momoa bunun için biçilmiş kaftan gibi görünüyor.

Yeni Wolverine kim olacak? Sizce Jason Momoa, yeni Wolverine olabilir mi? Yorum yapmayı unutmayın.