Game of Thrones’ta Büyük Sızıntı: Beklenen Buluşma 7. Sezonda Gerçekleşek Mi?

Yazıma başlamadan önce bu yazının Game of Thrones 7. Sezonuyla ilgili spoilerlar içerdiğini  ve spoiler duymaktan rahatsız olacakların yazının devamını okumamasını tavsiye ettiğimi söylemek istiyorum.

SPOİLER UYARI !!

Game of Thrones’un 8. Sezonda final yapacağını ve artık 7. Sezonda her şeyin hızlı hızlı gelişeceğini tahmin ediyorduk ki bu hızlı gelişmeleri 6. Sezonun sonlarına doğru gözlemlemiştik. 7. Sezonun İspanya’nın Bask bölgesindeki çekimlerinden önemli görüntüler internete sızdı. Bu görüntüler kafamızda soru işaretleri oluşturdu. “Acaba mı?” dedik. Ve sızıntılar gelmeye devam etti. Görüntüler geldikçe soru işaretleri büyüdü. Sonunda gelen görüntü tüm soru işaretlerini giderdi. İşte Sırasıyla sızan görüntüler.

  1. Gendry Baratheon Sonunda Göründü ve Aynı Sahnede Tyrion ve Davos Var.

En son Game of Thrones’un 3. Sezonda Davos’un, Melisandre ve Stannis’in elinden kurtarıp bir gece yarısı kayığa bindirdiği Kral kanı taşıyan Gendry Baratheon sonunda ortaya çıktı. İnternete sızdırılan videoda ayrıca Tyrion, Davos ve Gendry’i bir arada görüyoruz. Tyrion (Daenerys’in sağ kolu) ve Davos (Jon’un sağ kolu) ikilisinin bir araya gelmesi kafamızda bazı soru işaretleri canlandırdı.

https://www.youtube.com/watch?v=pPqhG6GLDBI

Devamı ikinci sayfada.

[nextpage title=”Jon Snow ve Davos aynı karede güneyde”]

  1. Jon Snow ve Davos aynı karede güneyde

Bu görüntüde Jon Snow’un Davos ile birlikte kuzeyden ayrıldığını görüyoruz. Bu görsel birazdan ilginçleşecek.

1

[nextpage title=”Önceki Görselin ilginçleşmesini sağlayan bu görsel oluyor.”]

  1. Önceki Görselin ilginçleşmesini sağlayan bu görsel oluyor.

Daenerys’in de aynı kalede görünmesi “Acaba Jon Snow ile bir buluşmaya mı gidecek?” gibi bir soru doğurdu kafamızda.

2

[nextpage title=”Artık bu görselde Jon Snow ve Daenerys’in buluştuğu neredeyse kanıtlanmış oluyor.”]

  1. Artık bu görselde Jon Snow ve Daenerys’in buluştuğu neredeyse kanıtlanmış oluyor.

Dothraki askerlerinin yanında Jon Snow ve Davos’u gördüğümüz bu fotoğraf karesi artık çoğu soru işaretini kaldırıyor. Ve bir Daenerys ve Jon buluşması olacağını bize gösteriyor.

3

[nextpage title=”Ve Son Olarak Bu Buluşmanın Kesin Kanıtı”]

  1. Ve Son Olarak Bu Buluşmanın Kesin Kanıtı

Kalite olarak düşük bir fotoğraf olsa da bizim için çok net bir fotoğraf. Bu kare belki de 6 sezondur beklediğimiz buluşmanın sonunda gerçekleştiğini bize net bir şekilde gösteriyor. 7. Sezonda artık parçaların birleştiğini ve bu ittifakla büyük bir savaşın bizi beklediğini söyleyebiliriz.

4

[nextpage title=”Bonus”]

  1. Bonus

Bu bonus fotoğraf da aslında büyük bir spoiler içeriyor. Kesin olmamasıyla birlikte bu görseldeki yerin Dragon Pit olduğu ve Daenerys’in burayı ziyaret edeceği söylendi. Bunun spoiler olmasının sebebi ise, Dragon Pit’in King’s landing’in yakınlarında bir yerde olması ve Daenerys’in artık Kralın şehrine gelmiş olabileceğinin kanıtlar nitelikte.

5

Oyun dünyasından son gelişmeleri yazıyorum