Dungeons & Dragons Filmi İçin Büyük Bir Gelişme Yaşandı

Warner Bros. haklarını aldığından beri popüler kültürün en ünlü oyunlarından Dungeons & Dragons’un filmi için stüdyonun çalışmalar yürüttüğü bilinen bir şey. En son Rob Letterman’ın projeye dahil olmasıyla büyük bir adım atılmış oldu ve stüdyonun film için beklentileri biraz daha netleşti.

Tracking Board, Goosebumps’ın yönetmeni Rob Letterman’ın Warner Bros. tarafından filmin süpervizörü olması için işe alındığını doğruladı. Filmin senaryosunu, Wrath Of The Titans ile ünlenen  David Leslie Jones kaleme alacak. Stüdyo, başrol için de Vin Diesel-tarzında birini düşündüklerini söyledi ve filmin hikayesinden küçük bir özet verdi;

“Aksiyon-macera hikayesinin merkezinde bir savaşçı ve onun mistik yaratıklardan oluşan – bir yarı-ejderhanın ve kurnaz bir gnom’un da yer aldığı – grubu yer alıyor. Onlar efsanevi bir hazineyi bulmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkıyor.”

Oyunu tekrar hayata geçirmek için Vertigo Entertainment, Sweetpea Entertainment, ve Hasbro ile birlikte çalışan Warner Bros., bu uyarlamayı oldukça ciddiye alıyor.