Dragon Tattoo 2: Rooney Mara Hala Filmde

Dragon Tattoo 2 geliyor

David Fincher 2011 yılında İsveç suç romanı The Girl With the Dragon Tattoo‘nun (Ejderha Dövmeli Kız)Amerikan uyarlamasını sinemaya taşıdı. Eleştirmenlerce beğenilen filmde Rooney Mara hacker Lisbeth Salander’ı, Daniel Craig ise gazeteci Mikael Blomkvist’i canlandırmıştı. İkisi birlikte İsveç’in karanlık ve tehlikeli sırlarını araştırdılar.

dragon tattoo 2

The Girl With The Dragon Tattoo, Stieg Larsson’ın Millennium üçlemesinin ilk romanı. İkinci roman olan The Girl Who Played With Fire’ın Amerikan uyarlamasının yapılacağı da uzun süredir konuşuluyordu. Bu ayın başlarında Sony, Dragon Tattoo için bir devam filmi yapacaklarını fakat bu filmde Rooney Mara ya da Daniel Craig ile çalışmayacaklarını açıkladı. Rooney Mara ise kendisi aksini iddia etmediği sürece devam filminde olacağını söyledi.

Sony henüz devam filminde kimlerin rol alacağını açıklamadı fakat The Wrap, Lisbeth Salander’ı Ex-Machina’dan tanıdığımız Alicia Vikander’ın oynayacağını duyurdu. Vikander cephesinden ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.